środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Rydułtowskie Centrum Kultury ma już 10 lat! Był tort i "Rudolfiki"

18.10.2018 07:46 | 3 komentarze | mak

Zaczynali od niewielkiego pomieszczenia w budynku przy ul. Raciborskiej. Po dwóch latach przenieśli się do imponującego obiektu przy ul. Strzelców Bytomskich, który zachwyca do dziś. O ich sukcesie świadczą liczby - przez 10 lat Rydułtowskie Centrum Kultury odwiedziło ponad 300 tysięcy osób.

Rydułtowskie Centrum Kultury ma już 10 lat! Był tort i "Rudolfiki"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rydułtowskie Centrum Kultury działa już 10 lat. Jubileuszowe spotkanie odbyło się 16 października. Świętowali nie tylko pracownicy, ale i zaproszeni goście - przyjaciele placówki. Były podziękowania i gratulacje. - Dziś Rydułtowy to również Rydułtowskie Centrum Kultury "Feniks". Jestem z tego powodu niezwykle dumna - mówiła dyrektor RCK Janina Chlebik-Turek.

Początki wcale nie były łatwe. Pierwszą siedzibą RCK były pomieszczenia w budynku przy ul. Raciborskiej. Tam, gdzie mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Do dyspozycji mieli biuro o powierzchni 12 m kw. Do tego salę projektowana na 100 osób, która ostatecznie mieściła 130 osób. Osiem lat temu wiele się zmieniło - wówczas nastąpiła przeprowadzka do nowej siedziby RCK przy ul. Strzelców Bytomskich. Bo budynku, w którym niegdyś działał basen.

Jubileusz RCK był okazją do podziękowań i podsumowań. Liczby robią wrażenie. Przez 10 lat RCK odwiedziło ponad 300 tys. osób. Od września 2010 r., czyli od czasu rozpoczęcia działalności w nowej siedzibie, do końca 2017 r. zorganizowano 175 koncertów, 227 spektakli, 73 wystawy, 4494 seanse filmowe oraz 883 inne wydarzenia jak warsztaty czy kursy.

Do przyjaciół RCK trafiły maskotki o imieniu "Rudolfik".

Więcej o "Rudolfikach" i jubileuszu RCK w kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich

Ludzie:

Janina Chlebik-Turek

Janina Chlebik-Turek

Była Radna Powiatu Wodzisławskiego, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury