Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Dobre wieści! Przetarg na remont Jastrzębskiej i Wodzisławskiej ogłoszony [AKTUALIZACJA]

17.10.2018 19:04 | 12 komentarzy | mak

TEKST AKTUALIZOWANY

- I jest! Wyczekany i wypracowany remont ul. Jastrzębskiej coraz bliżej. Dziś Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na tę inwestycję! Jego otwarcie pod koniec listopada. Wtedy poznamy wykonawcę tej ogromnej przebudowy - poinformował prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca za pośrednictwem portalu społecznościowego. Z informacji ucieszą się nie tylko mieszkańcy Wodzisławia, ale i sąsiedniej Mszany.

Dobre wieści! Przetarg na remont Jastrzębskiej i Wodzisławskiej  ogłoszony [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pofałdowana nawierzchnia, dziury, wyrwy - stan drogi wojewódzkiej nr 933, czyli ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu i ul. Wodzisławskiej w Mszanie jest fatalny. Ale to ma się zmienić. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił właśnie przetarg na kompleksową przebudowę drogi.

Przetarg został ogłoszony 17 października. Roboty podzielone zostały na dwie części. Pierwsza część obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku o łącznej długości ok. 7,2 km. Rozbudowa w ramach drugiej części obejmie odcinek o łącznej długości ok. 16,1 km.

Zaplanowane zadania to m.in. ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowa istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa i korekta geometrii istniejących skrzyżowań, przebudowa oraz budowa chodników, ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Uwzględniono także budowę sygnalizacji świetlnych i wykonanie ekranów akustycznych.

Na realizację pierwszej części wykonawca będzie miał czas do 30 listopada 2020 r., natomiast na wykonanie drugiej - do 10 września 2021 r.

- Nie ulega wątpliwości, ulica Jastrzębska jest drogą nadającą się do gruntownego remontu. To jedna z najważniejszcyh dróg w naszym mieście, prowadząca do autostrady A1. Tym bardziej cieszę się, że nasze wieloletnie starania w Zarządzie Dróg Wojewódzkich przyniosły efekt, którego tak bardzo oczekiwali mieszkańcy miasta i okolic - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Firmy mogą składać swoje oferty do przetargu do 7 listopada 2018 r.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.