Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Raciborskie jarmarki z unijnym wsparciem

17.10.2018 16:01 | 0 komentarzy | ż

Racibórz otrzyma 200 tys. euro na wzbogacenie oferty jarmarków organizowanych podczas świąt Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy oraz Dni Raciborza.

Raciborskie jarmarki z unijnym wsparciem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że dzisiaj oficjalnie ogłoszona została decyzja o tym o przyznaniu wsparcia raciborsko–ostrawskiemu (dzielnica Poruba) dla projektu wspólnej organizacji jarmarków. Przez trzy lata będziemy korzystać ze wsparcia w wysokości ponad 200 tysięcy euro na przygotowanie jarmarków bożonarodzeniowych, wielkanocnych i św. Marcelego. Po stronie czeskiej uzyskane wsparcie wynosi ponad 120 tysięcy euro - informuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.

Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup mobilnej sceny z nagłośnieniem, domków wystawienniczych, dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych, licencji na pokazy filmowe w czasie kina letniego, a także wynajem telebimu i karuzeli.

- Ważnymi elementami projektu będą również działania tzw. miękkie, tzn. skierowane bezpośrednio w rozwój kapitału ludzkiego. W przypadku tego projektu będzie to np. organizacja dni polskich w Ostrawie i dni czeskich w Raciborzu oraz przedsięwzięcia pod nazwą "Seniorzy dla młodzieży" i "Młodzież dla seniorów" - informuje L. Iwulski.

Projekt będzie realizowany w ramach Europejskiej Współpracy Transgranicznej.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż