Czwartek, 12 grudnia 2019

imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary

RSS

W Rydułtowach stanie Ławka Niepodległości. Będzie można usiąść i posłuchać o...

17.10.2018 12:03 | 4 komentarze | mak

Ławka Niepodległości to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej na upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedna z takich ławek trafi do Rydułtów, które wygrały w konkursie. Ławka zostanie ustawiona przy Ścieżce Powstań Śląskich.

W Rydułtowach stanie Ławka Niepodległości. Będzie można usiąść i posłuchać o...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs dla samorządów. Zgłosiły się m.in. Rydułtowy. - Przygotowaliśmy wniosek, który został wysoko oceniony. Oceniającym spodobała się proponowana przez nas lokalizacja - mówi sekretarz Rydułtów Krzysztof Jędrośka.

Ławka Niepodległości zostanie ustawiona przy Ścieżce Powstań Śląskich, która znajdują się w pobliżu rydułtowskiej biblioteki. Siedząc na ławce każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Ale nie tylko. - Będzie można posłuchać również o dziejach Rydułtów, o dojściu Rydułtów do Niepodległej - podkreśla burmistrz Kornelia Newy.

Rydułtowy otrzymają z MON na Ławkę Niepodległości ponad 28 tys. zł (całkowity kosz ławki to ok. 37 tys. zł). Zgodnie z zasadami konkursu ławka musi pojawić się do końca tego roku.