Wtorek, 21 stycznia 2020

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Ponad 1000 osób chce bezpłatnego przejazdu dzieci do szkoły

17.10.2018 07:58 | 1 komentarz | AgaKa

W piątek została oddana petycja o zwiększenie częstotliwości kursów oraz stworzenie darmowej komunikacji miejskiej dla rybnickich dzieci i młodzieży uczącej się. Inicjatorem tego pomysłu był  Karol Szymura, który razem z młodymi rybniczanami: Bartoszem Klimkiem, Jakubem Smorawskim oraz Jakubem Orzechowskim zebrali pod nią ponad 1000 podpisów.

Ponad 1000 osób chce bezpłatnego przejazdu dzieci do szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejna petycja trafia na biurko Prezydenta Miasta Piotra Kuczery, tym razem z liczbą ponad 1000 podpisów. Inicjatorzy są zdania, że w mieście w kontekście komunikacji zmieniło się niewiele. Domagają się zwiększenia częstotliwości kursów oraz stworzenia takiej siatki połączeń, by była ona kompatybilna z rozpoczęciem i zakończeniem godzin pracy, czy nauki w szkołach. W treści petycji powołują się na ranking finansowania transportu, w którym Miasto Rybnik mieści się poniżej średniej, a wydaje na ten cel 3% swoich środków rocznych.

Autorzy pomysłu twierdzą, że: "Rybnik powinien być miastem przyjaznym mieszkańcom. Jednym z elementów tworzenia tego klimatu jest darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży. Skoro dzieci mają prawo do bezpłatnej nauki, to dlaczego nie umożliwić im darmowego przejazdu?" - pytają. Przypomnijmy, że Karol Szymura wcześniej złożył już kilka petycji o: darmową komunikację miejską w miesiącach zimowych, czy też o wypożyczalnie rowerów miejskich w Rybniku. Twierdzi on, że nie zamierza rezygnować z działalności społecznej i planuje składać kolejne petycje, które według niego pomogą tworzyć miasto przyjaznym dla mieszkańców. Co na to Piotr Kuczera? Czy przychyli się do złożonej petycji?

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika