Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Pijany testował busa przed zakupem. Wjechał nim w dom w Syryni

15.10.2018 13:43 | 3 komentarze | acz

W niedzielę z wielkim hukiem w Syryni samochód dostawczy uderzył w dom jednorodzinny. W środku siedział mężczyzna, który chciał kupić pojazd, a obok jego właściciel. Obaj ledwo trzymali się na nogach.

Pijany testował busa przed zakupem. Wjechał nim w dom w Syryni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 października o godzinie 18.05 patrol drogówki pojechał na ulicę Krótką w Syrynii, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalono, że kierujący fordem transit jadąc ulicą Ogrodową skręcił w ulicę Krótką, gdzie uderzył w ogrodzenie posesji a następnie przejechał przez teren posesji i wjechał w dom. 37-latek "wydmuchał" ponad 1,5 promila alkoholu. Pasażer a zarazem właściciel pojazdu również był pijany. W jego organizmie były trzy promile.

Jak się okazało, kilka minut przez zdarzeniem mężczyźni spotkali się przed sklepem i w trakcie rozmowy 37-latek wyraził chęć zakupu forda zaparkowanego pod sklepem. Umówili się na jazdę testową, w trakcie której doszło do zdarzenia. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że kierowca który był zainteresowany kupnem auta nie posiada ani nigdy nie posiadał dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
(acz), Fot. Informacje drogowe Wodzisław

Miejsce wydarzenia: