Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Patrol

Kryminalni namierzyli włamywacza

15.10.2018 11:08 | 0 komentarzy | acz

Wodzisławscy operacyjni potrzebowali tylko kilku godzin na wytropienie sprawcy włamania, do którego doszło w ubiegły czwartek.

Kryminalni namierzyli włamywacza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 października około 9.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do altanki na ogródkach działkowych przy ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu mundurowi ustalili, że właściciel działki prowadził na niej wczoraj prace remontowe i gdy skończył pozostawił elektronarzędzia w zamkniętym pomieszczeniu. Rano, gdy wrócił by kontynuować prace zauważył wyłamany skobel i brak kłódki przy furtce. Następnie po wejściu na teren swojej działki okazało się, że ktoś włamał się do składu z narzędziami. Lista skradzionych elektronarzędzi była długa a ich wartość oszacowana na blisko 3 tysiące złotych.

Gdy wstępną ocenę sytuacji dokonali już policjanci z umundurowanego patrolu do akcji mogli wkroczyć dochodzeniowcy. W przypadku włamań trzeba dokładnie zabezpieczyć ślady i zrobić oględziny miejsca zdarzenia. W tym czasie nad ustaleniem sprawców przestępstwa pracują już policjanci operacyjni. Żmudne rozpracowywanie podejrzanych i nietypowe godziny pracy to tylko część wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Mówi się, że dobry kryminalny powinien ponadto wyróżniać się zmysłem analitycznym i spostrzegawczością. Tych cech nie brakuje naszym policjantom.

Właśnie dzięki ich spostrzegawczości udało się w zaledwie kilka godzin od zdarzenia wpaść na trop złodzieja. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zapukali do drzwi 21-latka i poinformowali go o przyczynie zatrzymania. Mężczyzna był na tyle zaskoczony, że w pierwszej chwili nie przyznawał się do popełnienia czynu. Dowody jakie mieli w "kieszeni" policjanci szybko zmieniły jego zeznania.

Policjanci odzyskali także część skradzionych przedmiotów i przekazali je właścicielowi. O losie młodego włamywacza zdecyduje prokurator. Grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.