Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

City Break, czyli sposób na wakacje z dzieckiem

15.10.2018 09:48 | 1 komentarz | (q)

Podróże kształcą, wiemy to nie od dziś, dlatego warto zwiedzać świat, poznawać nowe miejsca i inne kultury. Każdy rodzic chce, żeby i jego dziecko się rozwijało, zdobywało nowe umiejętności i poznawało świat. Każdy rodzic wie też, że takie wyjazdy z dziećmi, zwłaszcza małymi, to nie lada wyzwanie. Takie długie wyjazdy są męczące, dlatego wielu rodziców odkłada wakacje "na później" - aż dziecko trochę dorośnie i będzie mniej kłopotliwe. A wcale tak być nie musi, ponieważ doskonałym rozwiązaniem - zarówno dla rodziców jak ich potomków - będą krótkie wypady, czyli City Break.

City Break, czyli sposób na wakacje z dzieckiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym właściwie jest City Break ?

Dosłownie można to przetłumaczyć jako – krótki wyjazd do miasta innego niż to, w którym mieszkamy. Ta forma podróżowania stała się bardzo popularna w ostatnich latach, ze względu na to, że nie obciąża domowego budżetu. Nie każdy może sobie pozwolić na długie wakacje kilka razy w roku, a niewątpliwie każdy z nas potrzebuje paru dni wolnego i oderwania się od codziennej rutyny. Dlatego City Break jest idealnym rozwiązaniem, bo każdy może wygospodarować chociaż jeden weekend, który może poświęcić na zwiedzenie któregoś z wielu pięknych miast. Jeśli zaczniemy organizację w miarę wcześnie, uda nam się "upolować" tańsze bilety, np. na stronie www.sky4fly.net, a wtedy już tylko pakować walizki i w drogę. Czasem ludzie tłumaczą się tym, że nie podróżują, bo nie mają czasu ani pieniędzy, a przecież jeśli się bardzo czegoś chce – to zawsze znajdzie się sposób. I właśnie City Break jest sposobem na wspaniałą przygodę, bez obciążania domowego budżetu. 

Podróże z dzieckiem wcale nie takie straszne

Każdy rodzic wie, że podróże z dziećmi bywają męczące, a opiekunowie z długich urlopów wracają bardziej umęczeni niż przed. Dłuższy pobyt w pięknym (oczywiście dla dorosłych) miejscu, szybko nudzi się tym najmłodszym, a wtedy zaczynają się problemy. Rodzice dobrze też znają zadawane co rusz pytania: a kiedy wracamy do domu? Z tego oraz wielu innych powodów wolą odłożyć wakacje na kiedy indziej. A wcale tak być nie musi. City Break – tak bardzo popularny w ostatnich latach, może być idealnym rozwiązaniem. Wybierając się na taki krótki wypad z dzieckiem, mamy gwarancję, że nie będzie czasu na nudę, więc zamiast tradycyjnego długiego wypoczynku – lepiej zwiedzić kilka różnych miejsc w różnych odstępach czasu. Zapewne będzie to bardzo ciekawa przygoda, zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych. Każde miasto ma masę atrakcji, które zajmą najmłodszych na długie godziny, a zanim zdążą się znudzić – będzie już pora na powrót do domu. Taki rodzinny City Break ma więc wiele plusów, nawet to, że jadąc tylko na weekend nie musimy zabierać ze sobą połowy domu, spokojnie zmieścimy nasze rzeczy w jednej walizce. Daje nam to również możliwość podróżowania o każdej porze roku, nie trzeba się ograniczać tylko do dni urlopowych, bo wolny weekend zawsze się znajdzie. Kolejnym plusem jest oczywiście stosunkowo niski koszt, bo zamawiając bilety w miarę wcześnie, możemy polecieć za naprawdę niedużą kwotę. 

Podróżowanie z dzieckiem zdecydowanie różni się od wakacji w pojedynkę, ale jeśli dobrze to zorganizujemy – przeżyjemy całą rodziną wspaniałą przygodę. Dlatego warto wybrać taką formę podróży, jaką jest City Break – zagwarantuje nam to niesamowite przeżycia oraz zupełnie nowe doświadczenia. A naszym najmłodszym da możliwość poznawania świata.

Materiał zewnętrzny