Wtorek, 19 lutego 2019

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Ludmiła Nowacka pokazała KWW "Łączy nas Racibórz"

11.10.2018 20:26 | 13 komentarzy | ma.w

Kandydatka na prezydenta Raciborza zaprosiła w czwartek 11 października na swoją prezentację. Salę w hotelu Racibor wypełnili dziennikarze, kandydaci na radnych z jej komitetu oraz sympatycy byłej zastępczyni Mirosława Lenka.

Ludmiła Nowacka pokazała KWW "Łączy nas Racibórz"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W roli konferansjerki wystąpiła Małgorzata Bonk, z którą dyrektor Nowacka pracuje w ZSOMS. Przedstawiła kandydatkę, a ta zaczęła konferencję od prezentacji badań: czego oczekują raciborzanie.

Ludmiła Nowacka zaprezentowała wyniki badań ankietowych przeprowadzone w czerwcu przez stowarzyszenie Łączy nas Racibórz. Jak zaznaczyła ich wyniki były podstawą do napisania programu wyborczego komietetu, z którego startuje.

Priorytetem dla badanych była gospodarka, potem ekologia, kultura i oświata. Służba zdrowia została wskazana jako ostatnia z najważniejszych potrzeb. Ankietowani chcieli obwodnicy. - Trzeba o nią nadal lobbować i pozyskiwać środki na jej rozbudowę - mówiła Nowacka. W badaniach wskazywano, że Racibórz potrzebuje nowych parkingów. Według kandydatki wiele problemów z prakowaniem w centrum rozwiązałby podziemny parking na placu Długosza.

L. Nowacka zapowiada obniżkę opłat miejskich, które będą niższe "gdy gospodarkę komunalną poprowadzimy inaczej, gdy uda nam się połączyć ją z gospodarką gmin powiatu". Liderka "Łączy nas Racibórz" podkreśliła też, że raciborzanie chcą wielkiego, nowoczesnego placu zabaw w centrum.

Poprawę jakości powietrza ma zapewnić program budowy tężni w każdej dzielnicy i rozbudowa zieleni miejskiej na skwerach, w parkach oraz powstanie "ścian zieleni". - Racibórz z tego słynął, że był zielonym miastem - mówiła Ludmiła Nowacka.

Kandydaci i sympatycy Ludmiły Nowackiej

Rejon żwirowni nazwała miejscem cichej rekreacji na Ostrogu. Chce aby było to miejsce aktywności wędkarzy.

Kandydatka zapowiedziała nową infrastrukturę lodowiska oraz SPA przy aquaparku. Celem jej kadencji byłby także basen 50 m z ciepłą wodą w Oborze. Pływacy z ZSOMS mogliby tam trenować zamiast wyjeżdżać poza miasto. Obiekt przyciągałby tu sportowców z całej Polski. Boisko ze sztuczną trawą miałoby pojawić się na Srebrnej (stadion Unii).

Nowością w samorządzie byłyby: Fundusz zachęt sportowych oraz Fundusz ratowania zabytków.

Zgoda, kompetencja, sukces - na tych hasłach L. Nowacka zamierza budować swój wizerunek w wyborach.

Ubolewała, że Ślązacy i wschodniacy, którym żyło się dotąd tak dobrze w Raciborzu zatracili dobrą atmosferę i pojawiły się między nimi animozje. Nowacka chce Raciborza z wygodnym i dobrym życiem.

Przemowa kandydatki trwała ponad pół godziny, po niej nastąpiła prezentacja kandydatów w wyborach z KWW "Łączy nas Racibórz".

Pytań z sali nie zadawano, dziennikarzom umożliwiono indywidualne rozmowy z kandydatką. Oto co powiedziała nam L. Nowacka o bezpartyjności swej oferty wyborczej; finansowaniu szeroko zakrojonych planów oraz kandydatce do Sejmiku, na którą stawia "Łączy nas Racibórz".

Ludmiła Nowacka w hotelu Racibor.mp3

Ludzie:

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.