Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Czy debata prezydencka w Raciborzu dojdzie do skutku?

09.10.2018 13:02 | 17 komentarzy | żet

Bezpośrednia konfrontacja kandydatów pomoże pomóc niezdecydowanym w podjęciu decyzji. Sprawdziliśmy, czy wszyscy kandydaci na prezydenta Raciborza są chętni do udziału w debacie.

Czy debata prezydencka w Raciborzu dojdzie do skutku?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatorami zorganizowania w Raciborzu debaty prezydenckiej są Odyseusz Olbiński (znany m.in. z organizacji Intro Festivalu) oraz Maciej Musioł (Ostróg.Net). Pierwotny plan zakładał organizację debaty 16 października (początek o godz. 19.00), jednakże kolizja z innymi wydarzeniami spowodowała przesunięciu terminu na 17 października.

Co na to kandydaci?

Zapytaliśmy kandydatów na prezydenta Raciborza, czy zamierzają wziąć udział w przedsięwzięciu. Swój udział w debacie potwierdził nam Robert Myśliwy. Taka sama deklaracja padła z ust Mirosława Lenka.

Wstępnie udział w debacie deklaruje Dariusz Polowy, jednak pod warunkiem że termin debaty nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami, które zaplanował w ramach swojej kampanii wyborczej (we wtorek 16 października lub w środę 17 października na zaproszenie D. Polowego mają przyjechać Raciborza eksperci ds. walki ze smogiem, kandydat nie wie jeszcze, kiedy to będzie).

Nie udało nam się nawiązać kontaktu z Ludmiłą Nowacką, jednakże z naszych ustaleń wynika, że decyzję ma podjąć do piątku. Póki co na nasze pytanie nie odpowiedział również Michał Fita.

Jeśli dojdzie do skutku

Organizatorzy zaznaczają, że debata dojdzie do skutku, jeśli weźmie w niej udział przynajmniej trzech kandydatów. Spotkanie ma zostać zorganizowane w Hotelu Racibor i będzie zamknięte dla publiczności. Wszyscy zainteresowani mają mieć możliwość śledzenia jej przebiegu na żywo w Internecie (nowiny.pl oraz lokalne portale informacyjne, YouTube - kanał Racibórz24, Facebook).

Pytania zadawać będą redaktorzy Mariusz Weidner ("Nowiny Raciborskie"), Grzegorz Wawoczny (naszraciborz.pl) oraz Ireneusz Burek (raciborz.com.pl). Pytania internautów do kandydatów wybierze Kamila Besz (Radio Vanessa). W trakcie debaty każdy kandydat będzie mógł zadać również dwa pytania swoim kontrkandydatom.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu