Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

"Jesteśmy wielką biało-czerwoną drużyną". Powiatowa konwencja PiS-u

09.10.2018 10:26 | 3 komentarze | juk

Wśród gromkich braw, wiwatów i powiewających biało-czerwonych flag i chorągiewek, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło na swojej konwencji, kandydatów startujących w wyborach samorządowych. - Jesteście potężną brygadą ludzi. Do zwycięstwa! - mówiła posłanka Teresa Glenc.

"Jesteśmy wielką biało-czerwoną drużyną". Powiatowa konwencja PiS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, 8 października, w jednej z wodzisławskich restauracji odbyła się konwencja powiatowa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania zaprezentowani zostali kandydaci, którzy będą startować z list PiS-u do rady miasta, rady powiatu oraz sejmiku województwa śląskiego. Przedstawiono również kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. W spotkaniu prócz członków i sympatyków partii wzięli udział również posłowie na sejm RP Teresa Glenc, Czesław Sobierajski i Grzegorz Matusiak, senatorowie Adam Gawęda i Wojciech Piecha, pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości Michał Woś i radny sejmiku śląskiego Jacek Świerkowski.

Konwencję dynamicznym przemówieniem rozpoczęła szefowa regionu wodzisławskiego PiS-u Teresa Glenc. - Patrząc na tę salę, widzę przyszłych prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych. Jesteście wielcy! Dziękuję wam za to, że nasza drużyna liczy prawie 150 osób. Jesteście potężną brygadą ludzi. Do zwycięstwa! - mówiła. Podziękowała kandydatom, że swoje kampanie wyborcze prowadzą w sposób kulturalny, bez agresji i hejtu. - Róbmy tak dalej! Pokażmy naszym oponentom politycznym, że jesteśmy inni - apelowała. Posłanka zapewniła kandydatów samorządowych o wsparciu parlamentarzystów. - Jesteśmy jedną wielką biało-czerwoną drużyną. Będziemy tworzyć monolit. Będziemy was wspierać po to, aby nasze małe ojczyzn były wielkie, aby Polska była wielka i aby Polacy nas kochali - mówiła. Po posłance głos zabrał Jarosław Mrozek (kandydat na prezydenta Wodzisławia Śl.), Adam Gawęda i Michał Woś.

Następnie przedstawiono zebranym program partii na wybory samorządowe. To pięć głównych punktów nazwanych nową "piątka" Morawieckiego: ciepły dom, dobra okolica, nowoczesna gmina, Internet Szybciej Więcej i Mieszkasz – decydujesz, czyli wprowadzenie budżetu obywatelskiego we wszystkich samorządach.

Program artystyczny przedstawił Zespół Śpiewaczy Połomianka.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji

Jarosław Mrozek

Jarosław Mrozek

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm