Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Remiza i dawne przedszkole zmienią oblicze

09.10.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Gmina przymierza się do gruntownego remontu remizy OSP w Godowie, oraz budynku dawnego przedszkola, w którym obecnie mieści się Centrum Inicjatyw Społecznych.

Remiza i dawne przedszkole zmienią oblicze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 września Urząd Gminy w Godowie poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na realizację obu zadań. Oba budynki wyremontuje firma Klimex z Łazisk, która za remont remizy zainkasuje 821 tys. zł, a za remont byłego przedszkola 1 mln 642 tys. zł. To niemal dokładnie tyle ile planowała wydać gmina. Druga oferta złożona przez firmę z Łukowa Śl. była droższa w sumie o ponad 280 tys. zł. - Ze względu na to, że obecnie do przetargów na roboty budowlane przystępuje bardzo mało firm, które dodatkowo oczekują znacznie większych kwot, niż możemy wydać, namawiałem lokalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w przetargu. Zgłosiła się jedna firma z naszej gminy, inne stwierdziły, że mają pełen portfel zamówień – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Oba wspomniane obiekty przejdą oprócz remontu również termomodernizację, przy okazji której zmienione zostanie ogrzewanie z węglowego na gazowe. Ponadto budynek przedszkola zostanie przystosowany na biurowiec. - Docelowo chcemy tam umieścić Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który obecnie znajduje się na przejściu granicznym, a więc w niezbyt dobrej dla mieszkańców lokalizacji – mówi wójt Adamczyk. Liczy, że w dawnym przedszkolu oraz budynku dawnego ośrodka zdrowia, przejętym przez gminę powstanie centrum administracyjne gminy. Przyznaje też, że przystosowanie dawnego przedszkola na biurowiec, to pierwszy etap przygotowań do planowanego remontu budynku urzędu gminy. - Budynek urzędu jest niepierwszej młodości. Mamy problem zwłaszcza z instalacjami elektrycznymi. Poza tym jest jednym z ostatnich budynków gminnych, które nie zostały poddane termomodernizacji – mówi Adamczyk, zaznaczając jednocześnie, że do remontu UG dojdzie, jeśli gmina pozyska na ten cel środki zewnętrze. - Jeśli do tego dojdzie, to przed remontem urzędu niektóre biura zostaną przeniesione do biurowca po przedszkolu – wyjaśnia wójt.

Na przebudowę i termomodernizację remizy i dawnego przedszkole gmina pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 872 tys. zł, czyli około 35% kosztów całej inwestycji.

(art)