Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Cięcie samochodu i wykrywacz metalu czyli dzień otwarty w Strefie [ZDJĘCIA]

08.10.2018 13:34 | 0 komentarzy | ż

To jak bardzo potrzebne są miastu, a szczególnie poszczególnym osiedlom takie miejsca mówili wszyscy. - Ludzi to integruje. Klub jest jak nasza osiedlowa rodzina - śmiała się pani Katarzyna, która wpadła na dzień otwarty Klubu dla młodzieży "Strefa".

Cięcie samochodu i wykrywacz metalu czyli dzień otwarty w Strefie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co roku, na przełomie lata i jesieni "Strefa" przygotowuje dla mieszkańców festyn prezentujący swoją działalność. Zawsze też dołączają się i inne instytucje, m.in. policja, strażacy, Jednostka Strzelecka i studenci raciborskiej PWSZ. Ogromną atrakcją był tym razem pokaz strażaków z Modzurowa, którzy używając specjalistycznego sprzętu prawie rozłożyli samochód na części! W tym roku klub połączył siły z sąsiadem - Przedszkolem nr 26. Placówka prezentowała pracę z dziećmi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

13-letni Patryk zna "Strefę" jak własną kieszeń. Wszędzie go pełno. Chętnie przychodzi na zajęcia, ale też i angażuje się w codzienną pracę. Widać, że czuje się tu jak w domu. - Wszystkim kolegom polecam. Bo tu można wszystko. Potańczyć jak ktoś chce, porysować, pomajsterkować, a nawet coś zjeść i odrobić lekcje - mówi.

Wydarzenie było też dobrą okazją do zaprezentowania nieco zmienionej formuły działalności "Strefy". - Wprowadziliśmy zasadę: konkretne zajęcia w konkretne dni. I tak na przykład - we wtorki to zajęcia techniczne i plastyczne a środy to zajęcia dziennikarskie i modelarskie - opowiada Tomasz Cofała, prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń, które prowadzi klub. Co ważne, wszystkie zajęcia są bezpłatne. Ktoś z gości stwierdził nawet, że "Strefa" działa jak lokalny dom kultury. - Takie miejsca ludzi integrują - dopowiada Barbara Tysa, nauczycielka zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 26.

Stowarzyszenie oprócz Klubu dla młodzieży "Strefa" prowadzi też Placówkę Wsparcia Dziennego. Tu ze wsparcia korzystają młodsze dzieci. - Przychodzą tu od razu po szkole i mądrze spędzają czas. Odrabiają lekcje, korzystają z korepetycji a wychowawcy organizują im czas wolny - wylicza Justyna Cygan, kierownik placówki.

Placówka Wsparcia Dziennego działa przy Żółkiewskiego 22 od poniedziałku do piątku od godz. 13.00 do 16.00, z kolei od 16.00 do 19.00 - Klub dla Młodzieży "Strefa".

Przyjść może każdy zainteresowany.

źródło: Stowarzyszenie Pomocna Dłoń