Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Ludmiła Nowacka ma już wiceprezydenta. Będzie nim Adam Hajduk

08.10.2018 08:50 | 20 komentarzy | ma.w

Kandydatka na prezydenta Raciborza udostępniła mediom szczegóły swego programu wyborczego. W czwartek 11 października spotka się z dziennikarzami w Hotelu Racibor na konferencji prasowej.

Ludmiła Nowacka ma już wiceprezydenta. Będzie nim Adam Hajduk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludmiła Nowacka prezentuje się jako rodowita raciborzanka, chwali się ojcem rafakowcem (40 lat pracował w biurze konstrukcyjnym). - Na Racibórz patrzę przez różowe okulary - pisze. Podkreśla też: Nie zmienimy Raciborza jeżeli nie zmienimy naszej klasy politycznej! Zbyt dużo w naszym otoczeniu sporów i kłótni. Mimo tego, że i mnie to dotknęło, udało mi się być ponad tym.

Nowacka zapowiada m.in. powstanie term, zadaszone lodowisko, część SPA na H2Ostróg i 50-metrową pływalnię z podgrzewaną wodą na campingu pod Oborą. Chce również odnowienia formuły Dni Raciborza (za czasów jej pracy w urzędzie organizowano historyczne przejazdy przez miasto).

Zamierza wzorem Krakowa wprowadzić zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń. - Uporządkujmy przestrzeń publiczną, która buduje nasz wizerunek - zachęca.

Była wiceprezydent marzy o nowoczesnym Muzeum, z nową aranżacją ekspozycji w Krainie Ozyrysa z mumią. - Multimedialne wystawy nie muszą być w sferze marzeń, to dziś rzecz normalna! Jak i widokowa platforma na kościele farnym - zapowiada.

W programie znajdujemy też mini obwodnicę od ul. Głubczyckiej za szpitalem w kierunku Miedoni oraz rozbudowę funkcji parkingowych wzdłuż ul. Nowomiejskiej.

Jedyna kobieta wśród pretendentów do prezydentury Raciborza planuje wprowadzić Kartę Raciborzanina - ulgi 50% na imprezy kulturalne i sportowe oraz bon wakacyjny - 200 zł na wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez miasto.

Zdaniem Nowackiej plan zagospodarowania przestrzennego Raciborza musi być bardziej przyjazny dla prywatnych inwestorów. - Wymaga głębokiej rewizji, nowego studium i nowego spojrzenia na krajobraz miasta oraz potencjał gospodarczy - uważa.

W swoich zamiarach L. Nowacka stawia na aktywizację raciborskich kobiet oraz pomoc środowisku miejscowych wędkarzy.

Na swego zastępcę wybierze doświadczonego samorządowca. - Zgodził się ze mną współpracować jako wiceprezydent pan Adam Hajduk, były prezydent Raciborza, starosta, a obecnie kierownik w Biurze Wdrażania Projektu - Zbiornik Racibórz - Dolny - informuje Ludmiła Nowacka.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.