Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Powiat zafundował sobie nowoczesne i drogie centrum konferencyjne

08.10.2018 07:00 | 4 komentarze | art

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. oficjalnie uruchomiono po remoncie Powiatowe Centrum Konferencyjne. Koszt robót wyniósł aż 720 tys. zł!

Powiat zafundował sobie nowoczesne i drogie centrum konferencyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Otwarcia zmodernizowanej sali – w dość nietypowy sposób, bo poprzez przecięcie multimedialnej wstęgi – dokonał Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Eugeniuszem Walą. Na co dzień będą się w niej odbywać posiedzenia rady powiatu, ale możliwych form zagospodarowania obiektu jest wiele więcej: od konferencji, przez szkolenia po egzaminy szkolne i konkursy.

Powiatowe Centrum Konferencyjne po modernizacji dysponuje 110 miejscami siedzącymi oraz bogatym wyposażeniem multimedialnym, a także zapleczem dla tłumaczy. Remont trwał trzy miesiące. Inwestycja obejmowała wykonanie ścianki działowej i podwieszanych sufitów, położenie gładzi, malowanie, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i audiowizualnej, montaż opraw oświetleniowych i szafy komputerowej, wykonanie nowej wylewki i ułożenie wykładziny z płytek na powierzchni około 260 m2, zabudowę drzwi aluminiowych i okien, montaż parapetów i żaluzji okiennych, a także stworzenie dekoracyjnej ściany z płyty meblowej oraz budowę mobilnego podestu i ścianki. Wykonano również prace sanitarne związane z wykonaniem wentylacji mechanicznej, montażem klimatyzacji oraz wymianą grzejników. Ponadto powstała nowa instalacja audiowizualna. - Dzięki temu powiat wzbogacił się o centrum konferencyjne na miarę XXI wieku, spełniające wszelkie standardy i wymogi dla tego typu obiektów. W efekcie przebudowy możliwe będzie m.in. prowadzenie transmisji na żywo obrad Rady Powiatu, co jest wymogiem od nowej kadencji – przypomina Wojciech Raczkowski z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Wykonawcą prac była firma „Zastalbud” Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Gliwic, które zostało wyłonione w drodze przetargu. Oferta, którą złożyła firma opiewała na kwotę – bagatela - 720 tys. zł.

(art)

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski