Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fotoradaru nie będzie

Mieszkańcy ul. Gorzyckiej w Czyżowicach domagają się wprowadzenia na ich ulicy ograniczenia prędkości. I wygląda na to, że ich oczekiwania częściowo zostaną spełnione.

Fotoradaru nie będzie

Do Powiatowego Zarządu Dróg oraz Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu wpłynęła petycja mieszkańców ul. Gorzyckiej w Czyżowicach. Treść petycji trafiła również do naszej redakcji. Czytamy w niej, że mieszkańcy domagają się wprowadzenia na Gorzyckiej ograniczenie prędkości do 30-40 km/h. Chcą też wprowadzenia ograniczenia tonażowego, tak by z drogi nie mogły korzystać ciężarówki.

Zbyt duża prędkość

Ul. Gorzycka to wspólnie z ul. Piaskową łącznik Czyżowic z Gorzycami. Droga należy do powiatu. Obecnie na 600-metrowym odcinku Gorzyckiej trwa remont nawierzchni, droga jest częściowo nieprzejezdna. Mieszkańcy obawiają się, że po remoncie ich problemy się nasilą. Zwracają uwagę, że w ostatnim czasie na ulicy nadmiernie wzrósł ruch, w tym ruch samochodów ciężarowych, przez co hałas na ulicy stał się dla jej mieszkańców niezwykle uciążliwy. - Prosimy o ustawienie znaków ograniczających prędkość lub fotoradaru – piszą mieszkańcy. Jak dodają, samochody jadące od strony Czyżowic, jak i Gorzyc rozwijają nadmierne prędkości, przez co wypadają z drogi. - W efekcie niejednokrotnie już demolowane były ogrodzenia niektórych mieszkańców ulicy – czytamy w piśmie, pod którym podpisało się 41 osób, mieszkańców ul. Gorzyckiej.

To nie droga osiedlowa

Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu, Arkadiusz Łuszczak przypomina, że ulica Gorzycka w Czyżowicach jest drogą powiatową zbiorczą. – Nie jest to zatem droga osiedlowa zapewniająca pełny komfort wyłącznie mieszkańcom, obsługuje większy obszar powiatu i umożliwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami – mówi Łuszczak.

12 ton

Przypomina, że ze względu na wiadukt nad linią kolejową, obowiązuje tam zakaz wjazdu pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 15 t. Dodatkowo na początku tego roku stan bezpieczeństwa został wnikliwie przeanalizowany, czego efektem jest zatwierdzenie Starosty Wodzisławskiego z dnia 27 marca 2018 r. nowej organizacji ruchu, w której założono całkowite wyeliminowanie ruchu ciężarowego (ze względu na stan wiaduktu kolejowego) poprzez ograniczenie do 12 t dopuszczalnej masy całkowitej oraz objęcie obszarem zabudowanym całego odcinka drogi. - Projekt zostanie wprowadzony przez Powiatowy Zarząd Dróg po zakończeniu remontu drogi – wyjaśnia Łuszczak. Jak dodaje nie jest możliwe zainstalowanie tam fotoradaru przez zarządcę drogi. – Obowiązujące przepisy uniemożliwiają samorządom instalowanie tego typu urządzeń, egzekwowanie ograniczeń prędkości należy wyłącznie do organów kontroli ruchu drogowego i zarówno zarząd drogi jak i zarządzający ruchem nie mają na to wpływu. – wyjaśnia naczelnik.

(art)

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MartinKruk (155.133. * .29) 09.10.2018 05:07

hmm mieszkam na gorzyckiej no i mogę stwierdzić że wariaty jeżdżą tu wystarczyłby pomiar odcinkowy i wszystko by grało

~Kantate (5.173. * .28) 08.10.2018 15:50

A policja to w ogóle jest w tym mieście?

~Fifik (31.0. * .232) 08.10.2018 10:25

Zapraszam mieszkancow Piaskowej i Gorzyckiej do zamieszkania w Gorzycach na ulicy Rybnickiej,Raciborskiej to wtedy zobaczymy czy bd narzekali na halas ciezarowki piratow itp. Pozatym na Piaskowej to zawsze mieszkalo wielmozne panstwo ktoremu wszystko przeszkadza.

~mrv (193.239. * .165) 08.10.2018 09:57
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pewnie nie mieszkańcy, tylko jeden mieszkaniec..... Jak to zwykle bywa jedyny sprawiedliwy, któremu wszystko przeszkadza.

~Czyzuk (5.173. * .18) 07.10.2018 19:52
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Czyli jak zwykle, bezpieczeństwo mamy w d.. Ja nie mogę, to się nie da, policja nie robi nic i wszyscy usprawiedliwienie! Normalne w tym chorym mieście!