Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Drogę wyremontowali, pasów nie namalowali

05.10.2018 16:21 | 16 komentarzy | juk

Mieszkaniec Pszowa informuje nas o niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło wczoraj (4.10) w centrum miasta. - Przechodząc na przejściu dla pieszych, o mało nie zostałem potrącony przez samochód! - alarmuje.

Drogę wyremontowali, pasów nie namalowali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W centrum miasta kilka tygodni temu wyremontowano fragment ul. Pszowskiej. Drogowcy położyli nowy dywanik asfaltowy, dzięki czemu kierowcy nie muszą już jeździć po dziurach i koleinach. Jednak do tej pory na nowej nawierzchni nie ma oznakowania poziomego, zwłaszcza pasów przejścia dla pieszych.

Jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę, że brak namalowanych pasów przejścia dla pieszych zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. - Przechodząc 4 października na przejściu dla pieszych przy niedawno wyremontowanym odcinku ul. Pszowskiej, o mało nie zostałem potrącony przez samochód! Młody kierowca stanął z piskiem opon i posłała mi wulgarną wiązankę - relacjonuje przykrą sytuację mieszkaniec Pszowa. Dodaje, że kierowca najprawdopodobniej nie zwrócił uwagi na znaki pionowe, a że drogowcy po remoncie nie odtworzyli pasów, to nie zauważył, że w tym miejscu istnieje przejście dla pieszych. - Proszę o nagłośnienie sprawy, bo może tutaj dojść do tragedii - mówi nasz czytelnik.

Ul. Pszowska jest częścią drogi wojewódzkiej nr 933. Z tego względu nie zarządza nią pszowski magistrat, a Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. O braku odtworzonych znaków poziomych (w tym również pasów przejścia dla pieszych) na remontowanym odcinku jezdni niezwłocznie poinformowaliśmy rzecznika prasowego ZDW.

Do sprawy wrócimy na łamach Nowin Wodzisławskich.