Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Prezydent Kieca odpowiada konkurentom. "Powinni się wstydzić!"

04.10.2018 21:39 | 106 komentarzy | mak

Sztab wyborczy Kacpra Biernackiego, czyli kandydata na prezydenta Wodzisławia, wytknął kandydatom Mieczysława Kiecy "emerytalny" wiek. Prezydent Kieca postanowił zareagować. - Ci, którzy mają czelność obrażać osoby dojrzałe, powinni się wstydzić! - skomentował włodarz.

Prezydent Kieca odpowiada konkurentom. "Powinni się wstydzić!"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek (4 października) opublikowaliśmy artykuł Sztab Biernackiego wytyka kandydatom Kiecy "emerytalny" wiek. Piszemy w nim, że komitet wyborczy Wodzisław 2.0 wylicza, że kandydaci startujący do rady miasta z tej listy mają średnią wieku 29 lat, tymczasem średnia wieku na listach KWW Nasz Wodzisław to 59 lat. Dalej wylicza, że na listach KW Wodzisław 2.0 nie ma ani jednego kandydata w wieku powyżej 60 lat, zaś na listach KWW Nasz Wodzisław 35% kandydatów do rady miasta ma powyżej 60 lat.

Prezydent Mieczysław Kieca postanowił stanowczo zareagować. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił taki wpis:

Drodzy wodzisławianie, moi znajomi i przyjaciele, kampania wyborcza trwa. Stronię od komentowania poczynań konkurencyjnych sztabów wyborczych. Tym razem jednak muszę zabrać głos i jasno wypowiedzieć: nie ma we mnie żadnej zgody, by dyskryminować i dyskredytować jakąkolwiek grupę społeczną ze względu na jej wiek! Ci, którzy mają czelność obrażać osoby dojrzałe, powinni się wstydzić!

Miasto to całość, to wielopokoleniowy dom, w którym równe miejsce powinni znaleźć wszyscy go zamieszkujący. Uwielbiam młodych ludzi za ich odwagę, kreatywność, świeżość pomysłów, z którymi przychodzą, zapał do działania. Tych, którzy mają więcej wiosen na koncie, szanuję i podziwiam za doświadczenie, wyważenie, rozwagę, umiejętność spojrzenia na trudne sprawy z dystansem. Do budowania miasta i jego przyszłości potrzebujemy wszystkich tych cech. W mieście mamy około 10 tysięcy seniorów. Oni, jak każde inne pokolenie, zasługują na swój głos, swoich przedstawicieli, swoje w pełni należne im miejsce.

I taką całością jest KWW Nasz Wodzisław. Wśród nas jest sporo ludzi młodych, gdzie najmłodsza Klaudia ma lat 18, ale nie brakuje też takich w wieku dojrzałym i starszym. Reprezentujemy wszystkie pokolenia wodzisławian. I nikt z nas się tego nie wstydzi. Wręcz przeciwnie - cieszymy się ze współpracy w tak wielopokoleniowej grupie. Czerpiemy od siebie nawzajem, ucząc się zwłaszcza pokory, zrozumienia, szacunku.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.