Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Remont ulicy Korczaka w Raciborzu. Mieszkańcy pytają, urzędnicy odpowiadają

04.10.2018 10:24 | 0 komentarzy | ż

15 października mają ruszyć roboty drogowe na wylotówce w kierunku Bojanowa i Krzanowic. Mieszkańcy żywo interesują się tym tematem. Nic dziwnego, ulica Korczaka to jedna z najgorszych dróg w Raciborzu. Choć inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich, to zapytań kierowanych do Starostwa Powiatowego w Raciborzu było tak wiele, że lokalni urzędnicy postanowili przygotować specjalny komunikat w tej sprawie. Jego treść publikujemy poniżej.

Remont ulicy Korczaka w Raciborzu. Mieszkańcy pytają, urzędnicy odpowiadają
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z zapytaniami mieszkańców, informujemy o remoncie ul. Korczka w Raciborzu. Remont dotyczy przebudowy drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz chodnikami.

Prace obejmują w szczególności roboty ziemne, roboty kanalizacyjne, roboty rozbiórkowe, roboty nawierzchniowe, budowę chodników i zjazdów oraz prace porządkowe. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Remont za 4,8 mln zł

Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 15 maja br. W wyniku postępowania, z trzech firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia. Przekazanie placu budowy nastąpiło w czerwcu br. Wartość inwestycji to 4 882 308,15 zł. Zadanie będzie wykonane do 30 czerwca 2019 r.

Trwa inwentaryzacja

Jak informuje przedstawiciel firmy Strabag, wykonana została już inwentaryzacja geodezyjna przekazanego terenu. Teraz trwają czynności inwentaryzacyjne obiektów zlokalizowanych w pasie drogowym i jego sąsiedztwie (budynki, zjazdy, urządzenia).

Wkrótce ruszą prace budowlane

Na 15 października planowane jest rozpoczęcie robót drogowych, które polegać będzie na przebudowie konstrukcji nawierzchni jezdni i rozpocznie się od strony miejscowości Bojanów - odcinek o długości 450 mb (odcinek bez zabudowań mieszkalnych i kanalizacji deszczowej). Planowane do wykonania są roboty rozbiórkowe, ziemne, wzmocnienie podłoża poprzez stabilizację, następnie zabudowa warstw podbudowy kruszywowej oraz z mas asfaltobetonowych, do wykonania warstwy tzw. wiążącej – asfaltobetonowej włącznie. Ten zakres firma planuje zrealizować do sezonu zimowego.

Trzeba przygotować się na ruch wahadłowy

Pod względem organizacji ruchu drogowego wyżej wymienione roboty drogowe będą prowadzone przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej wahadłowej. 

W sezonie zimowym planowane jest wykonanie kanalizacji deszczowej na dalszym odcinku drogi, w rejonie zabudowań, tj. odcinek od drogi krajowej nr 45 w kierunku m. Bojanów – o dł. 530 mb.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. ż, fot. Google