Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Październikowy ebook w prezencie od raciborskiej biblioteki

03.10.2018 13:12 | 0 komentarzy | d

W październikowej odsłonie akcji prezent od ibuk libra, raciborska biblioteka poleca swoim czytelnikom książkę „Nie tylko enigma. Ryba, która przemówiła” Marka Grajka. Książka dostępna jest w darmowym dostępie na platformie ibuk libra w dniach od 1 do 31 października.

Październikowy ebook w prezencie od raciborskiej biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem Marek Grajek – autor bestsellerowej „Enigmy. Bliżej prawdy” przedstawia fascynującą grę kryptologiczną prowadzącą do złamania niemieckich szyfrów dalekopisowych o zbiorczym kryptonimie Fish. Dekryptaż "Ryby" umożliwił aliantom wgląd w niemieckie plany wojskowe na najwyższym szczeblu i przyczynił się do powodzenia operacji lądowania aliantów w Normandii. Osiągnięcia brytyjskich kryptologów znacząco przyczyniły się także do rozwoju techniki oraz powojennych technologii informatycznych. Urządzenie Colossus zaprojektowane wyłącznie w celu dekryptażu Fisha uważane jest za najwcześniejszy prototyp komputera elektronicznego.

- Raz w miesiącu zachęcamy do skorzystania z akcji prezent od ibuk libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.