Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Afera w szkole! Nowiny Wodzisławskie piszą o byłych już dyrektorach, którzy staną przed sądem za przekręty

02.10.2018 10:14 | 1 komentarz | art

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzyczkach miało dochodzić do przekrętów finansowych i fałszowania dokumentacji. Była wicedyrektorka szkoły miała przywłaszczyć 9 tys. zł, na zagraniczne wycieczki zamiast pracowników miały jeździć obce osoby, zaś dyrektor miał na to przymykać oko. Oboje w szkole już nie pracują. Za to wkrótce staną przed sądem.

Afera w szkole! Nowiny Wodzisławskie piszą o byłych już dyrektorach, którzy staną przed sądem za przekręty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwóch odpadło w przedbiegach. Pozostałych kandydatów na włodarzy czeka twarda walka. Andrzej Pożarowszczyk z KWW SLD Lewica Razem oraz Dariusz Szlachta z KW Prawo i Sprawiedliwość mieli startować w wyborach na burmistrza Rydułtów. Ostatecznie do tego nie dojdzie, bo ich komitety… nie spełniły proceduralnych wymagań. Oba komitety zgodnie z nowym prawem wyborczym miały zgłosić po 21 radnych, tymczasem zgłosiły odpowiednio po 12 i 19 kandydatów. - Mój komitet popełnił fatalny błąd matematyczny. W tym momencie niestety już nic nie da się zrobić. Moim wyborcom mogę powiedzieć tylko słowo przepraszam - komentuje sprawę Dariusz Szlachta.

Ostatecznie do 26 września, kiedy upłynął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów, w 9 gminach powiatu wodzisławskiego zgłoszono 22 kandydatury. Najwięcej w Wodzisławiu i Pszowie – po 4 kandydatów. Najmniej w Lubomi, gdzie obecny wójt po raz kolejny nie ma wyborczego rywala.

Sprawdź, kto z twoich znajomych, sąsiadów chce zostać radnym. Tylko u nas w jednym miejscu pełne listy kandydatów do rad gmin naszego powiatu.

Finanse urzędników pod lupą kontrolerów. RIO uważa, że przy wypłacaniu dodatków finansowych dla pracowników UM w Radlinie doszło do nieprawidłowości. A chodzi o ponad 700 tys. zł!

Jak oni w tym Radlinie pięknie tańczyli! Kolejna edycja charytatywnego widowiska za nami.

Marian Dziędziel. Gwiazda kina rodem z Gołkowic.

Operator telefonii komórkowej chce budować nadajnik w pobliżu domów. Mieszkańcy przyszli protestować przeciwko temu pomysłowi do starostwa.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety