Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Oktoberfest w Wodzisławiu trwa w najlepsze

29.09.2018 19:16 | 8 komentarzy | AgaKa

Przez cztery dni na wodzisławskim rynku piwo lać się będzie strumieniami, golonka z grila będzie schodzić kilogramami, a tańców i śpiewów nie będzie końca. Tak, nadszedł czas na Oktoberfest.

Oktoberfest w Wodzisławiu trwa w najlepsze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny na wodzisławskim Rynku pojawił się ogromny namiot Oktoberfestu i z roku na rok miejsc siedzących jest coraz więcej. Chętnych do udziału w zabawie nie brakuje i co ciekawe - nie mówimy tu tylko o mieszkańcach Wodzisławia Śląskiego, ale także mieszkańcach innych miast, jak chociażby Rybnik, Jastrzębie, Racibórz czy Żory. Co najmniej połowę (!) powierzchni namiotu stanowią rezerwacje, nie brakuje też chętnych do rezerwowania sobie całych beczek piwa. Wieczorami namiot pęka w szwach, z trudem można się w nim poruszać. Co dzieje się na zewnątrz? Każdy może to zobaczyć, chociażby zerkając w podgląd na miejską kamerę, która dostępna jest dla wszystkich online.

Ścisk to jeden z największych minusów siedzenia w namiocie. Choć miejsc siedzących jest bardzo dużo, przechodzenie między ławkami jest bardzo problematyczne ze względu na niewielką ilość miejsca. Ceny? Dla stałych bywalców Oktoberfestu nie są żadnym zaskoczeniem, z roku na rok są takie same.

Impreza jak widać solidnie wpisała się już w "tradycje" miasta i powoli się rozrasta. Ciekawe tylko, czym organizatorzy zaskoczą nas w przyszłym roku? Czy Oktoberfest znów zostanie zorganizowany? Jeśli tak, to w jakiej formie? Czy miejsc siedzących będzie tyle, że ławki zajmą każdy centymetr płyty Rynku? A może impreza ze względu na swój rozmiar zostanie przeniesiona na boisko? Cóż, czas pokaże. Tymczasem przed nami niedziela na Oktoberfeście, którą poprowadzi Radio Silesia.