Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Leszek Szczasny pyta Polsat czy chciał inwestować w kino w Raciborzu

27.09.2018 12:55 | 12 komentarzy | ma.w

Po tym jak prezydent Lenk wyjawił, że tajemniczym inwestorem chętnym do kupienia działki po synagodze (rejon ulic Szewskiej i Młyńskiej) była grupa Polsat, opozycyjny radny Leszek Szczasny domaga się od biznesmenów informacji czy zależało im na tajemnicy o ich planach.

Leszek Szczasny pyta Polsat czy chciał inwestować w kino w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowni Państwo,

bardzo proszę o wyjaśnienie w związku z sytuacją, jaka miała miejsce na wczorajszej sesji Rady Miasta Racibórz:

Prezydent, mimo naszych usilnych próśb i rzeczowych argumentów, nie chciał zaznajomić radnych z Waszymi planami inwestycyjnymi na jednej z działek w centrum Raciborza, wymagał od nas podejmowania decyzji niejako "w ciemno". Już w tej kadencji przeżyliśmy wiele chybionych poczynań Prezydenta, już niejednokrotnie nas okłamywał, czy świadomie zatajał pewne istotne fakty, niezbędne do podjęcia dobrej decyzji.

Z tego względu wczoraj, podyktowani ostrożnością, ja, jak i moje koleżanki i koledzy z klubu RSS Nasze Miasto, a także inni radni niezależni, opozycyjni, ale i jeden radny koalicyjny zagłosowaliśmy nie przeciwko przedsiębiorczości i inwestycjom, ale przeciwko nieokreślonym i tajemniczym planom w już i tak bardzo chaotycznym architektonicznie fragmencie miasta.

Prezydent utrzymywał, że ma zakaz z Waszej strony ujawniania charakteru inwestycji. Tymczasem dziś już na konferencji prasowej rozpowiadał takie informacje bez cenzury.

Czy faktycznie Państwo mieliście takie życzenie, żeby radni głosowali "w ciemno"? Dlaczego nikt z Waszych przedstawicieli nie zechciał przyjechać do Raciborza na któreś z posiedzeń komisji czy na sama sesję i otwarcie porozmawiać z radnymi?

Proszę o oficjalne stanowisko Grupy Polsat w tej sprawie.

Z poważaniem i pozdrowieniami z Raciborza

radny miejski RSS Nasze Miasto

Leszek Szczasny

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.