środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Rada Miasta Racibórz nie da bonifikaty na Ocicką

26.09.2018 15:10 | 4 komentarze | ma.w

Radni miejscy na ostatniej sesji raciborskiego samorządu nie dopuścili do porządku obrad projektu uchwały w sprawie bonifikaty na sprzedaż budynków komunalnych. Projekt złożyli radni opozycyjni. 12 rajców Mirosława Lenka nie chciało się nim zająć na sesji.

Rada Miasta Racibórz nie da bonifikaty na Ocicką
Henryk Mainusz przewodniczący rady miasta w Raciborzu, mieszkaniec Ocic - dzielnicy, gdzie wystąpiono o bonifikatę przy zakupie budynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O bonifikacie dla budynku przy Ocickiej mówi się od sierpniowych posiedzeń rady. Urząd i radni klubu prezydenckiego od początku nie chcieli dokonywać zmian w przepisach miejskich i włączyć budynek gdzie scalono w jeden dwa lokale do systemu bonifikat przy zakupie. Aktualnie można z takową (w wysokości 75% wartości wyceny) kupić mieszkania w kamienicach miejskich. Raciborzanki, które wystąpiły z wnioskiem o potraktowanie ich wniosku o wykup mieszkania tak jak przy sprzedaży lokali z bonifikatą, nie zostały wysłuchane przez komisję gospodarki i na sierpniowej sesji. Stanowisko magistratu wyjaśniała naczelnik Elżbieta Sokołowska, zwracając się do radnych: jak spojrzą państwo radni w twarz raciborzanom, którzy kupowali budynki od miasta bez bonifikat?

Grupa radnych opozycji przygotowała projekt uchwały zmieniający obecne zasady sprzedaży lokali komunalnych poprzez poszerzenie ich o budynki komunalne (przypadków jak ten z Ocickiej jest w Raciborzu pięć, wedle aktualnych danych magistratu).

Odrzucenie wprowadzenia projektu do porządku obrad wrześniowej sesji odbył się bez dyskusji na forum rady. Mieszkanka Ocic - autorka wniosku do rady - była obecna na posiedzeniu.

Wynik głosowania nad wprowadzeniem projektu (tzw. sprawa bonifikat) do porządku sesji. Poniżej odrzucony projekt uchwały rady miasta.

Wynik głosowania

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz