Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Nowiny Wodzisławskie piszą o śmierci robotnika przysypanego zwałami ziemi

25.09.2018 10:55 | 0 komentarzy | art

Wydawało się, że do takich wypadków nie powinno już dochodzić. 19 września w godzinach popołudniowych na ul. Wiejskiej w Gorzycach na robotnika pracującego przy budowie kanalizacji sanitarnej osunęła się ziemia. Mimo natychmiastowej pomocy innych pracowników, 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Okoliczności tragicznego w skutkach wypadku bada prokuratura i inspekcja pracy.

Nowiny Wodzisławskie piszą o śmierci robotnika przysypanego zwałami ziemi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kuszenie milionami. Posłanka PiS oferuje miliony z budżetu państwa na przywrócenie Wodzisławowi blasku. Warunek? Mieszkańcy miasta muszą w nadchodzących wyborach wybrać sprawnego menadżera, który po te miliony będzie potrafił sięgnąć. Czyli Jarosława Mrozka. A ten wskazuje, że Wodzisław i sąsiednie miasta dzieli od siebie coraz większa przepaść ekonomiczna, którą czas zasypać.

„Jedynka” świętowała 70-urodziny. 700 absolwentów, wśród nich znane postacie: aktor Marian Dziędziel, piłkarz Stanisław Oślizło, sędzia Sądu Najwyższego Józef Musioł, spotkało się na uroczystościach jubileuszowych I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl.

Balkony niezgody. Spółdzielnia najpierw lokatorów olała, a teraz ma do nich pretensje, bo ci na własną rękę zabezpieczyli balkony.

Wyborcze niespodzianki. Wójtowie Godowa i Marklowic z kontrkandydatami. Kamil Gąsior rzuca rękawicę Mariuszowi Adamczykowi, a Wiesław Mika Tadeuszowi Chrószczowi.

Paweł Gaca – twórca radlińskiej szkoły gimnastyki

Oni chcą zostać radnymi. Publikujemy listy kandydatów do Rady Powiatu Wodzisławskiego i Rady Miasta Wodzisławia.

Rodziny zastępcze dobrem powiatowym. Mamy ich całkiem sporo.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety