Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Ślub z policyjnymi honorami. Wyjątkowa uroczystość w Lubomi [ZDJĘCIA]

25.09.2018 09:42 | 2 komentarze | żet

Policjant z Raciborza i jego wybranka ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Ślub z policyjnymi honorami. Wyjątkowa uroczystość w Lubomi [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wyjątkową oprawę miał ślub raciborskiego policjanta i jego wybranki. W czwartkowe południe (13.09.2018 r. - red.) Paweł i Magdalena złożyli sobie małżeńską przysięgę. Ich ślub uświetnił szpaler reprezentacyjny z bronią, który ustawiony był przed wejściem głównym kościoła. Uroczystość przebiegła zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Wśród wielu znakomitych gości przybyłych na zaślubiny znaleźli się także koledzy i koleżanki z pracy - relacjonuje komisarz Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Panem młodym był sierż. szt. Paweł Malcharczyk, który od ośmiu lat pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Pełni służbę w rewirze dzielnicowych, jest cenionym i lubianym stróżem prawa. Wybranką jego serca jest Magdalena. Ślub młodej pary odbył się w kościele pw. Marii Magdaleny w Lubomi. Paweł Malcharczyk ubrany był w galowy mundur.

- Paweł powiedział Magdalenie "tak" w galowym mundurze, a parę młodą otoczył szpaler policjantów specjalnie oddelegowanych z kompani honorowej oraz - koleżanek i kolegów. To w ich asyście młoda para złożyła sobie małżeńskie przyrzeczenie. Całość uroczystości przebiegła zgodnie z policyjnym ceremoniałem - dodaje M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet, fot. KPP Racibórz/Jacek Mielczarek