Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Jak oni tańczą. Publiczność zachwycona klimatycznym tangiem [ZDJĘCIA]

24.09.2018 13:00 | 1 komentarz | juk

Agata Skaba i Patryk Kraszczyński zostali dwukrotnymi zwycięzcami XI edycji Jak oni tańczą.

Jak oni tańczą. Publiczność zachwycona klimatycznym tangiem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę, 22 września odbyła się jedenasta edycja inicjatywy radlińskiej grupy tańca towarzyskiego "Deja Vu" pn. Jak oni tańczą. Charytatywny charakter imprezy oraz niekwestionowane widowisko, jakie organizatorzy od jedenastu lat serwują odbiorcom sprawia, że co roku widownia podczas koncertów wypełniona jest po brzegi. Tak było również i tym razem.

Założeniem imprezy jest połączenie młodego tancerza z grupy "Deja Vu" z zaproszonym gościem, będącym ważnym członkiem lokalnej społeczności. Na przestrzeni wszystkich edycji występowali już księża, biznesmeni, dziennikarze, nauczyciele i sportowcy. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowali: Lucyna Bednarek (grafik komputerowy) i Grzegorz Święty, Piotr Larysz (strażak) i Anna Poloczek, Mateusz Rok (szermierz) i Kinga Grabowska, Artur Maciak (przedsiębiorca) i Marzena Błanik, Patryk Kraszczyński (piłkarz, instruktor indoor cycling) i Agata Skaba, Sandra Pniak (mistrzyni świata w ju jitsu) i Grzegorz Krywulko. Pary tańczyły w rytm muzyki lat 80. i 90.

Wzorem lat ubiegłych odbyły się dwa koncerty, o godz. 16.00 i 19.00. Dwukrotnie zdaniem publiczności wygrała para - Agata Skaba i Patryk Kraszczyński. Patryk na co dzień jest ratownikiem górniczym, ale też sportowcem - piłkarzem i instruktorem indoor cycling. Para zaprezentował dwa układy, tango oraz jive. - Gratuluję wspaniałego wykonania dwóch tańców. Pierwszy układ, czyli tango zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jest to trudny technicznie taniec. Państwu udało się stworzyć niesamowity klimat i atmosferę. Gratuluję - mówił zachwycony tanecznymi popisami pary Jacek Małceki, członek jury.

Całkowity dochód z imprezy jest przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Radlińska Przystań.

Laureaci z godz. 16.00
1. Agata Skaba i Patryk Kraszczyński
2. Lucyna Bednarek i Grzegorz Święty
3. Mateusz Rok i Kinga Grabowska

Laureaci z godz. 19.00
1. Agata Skaba i Patryk Kraszczyński
2. Mateusz Rok i Kinga Grabowska
3. Sandra Pniak i Grzegorz Krywulko