Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Drzewo zwaliło się na samochody, setki gospodarstw bez prądu

24.09.2018 09:41 | 0 komentarzy | żet

Strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego usuwają skutki wichury, która przeszła przez Raciborszczyznę w nocy z 23 na 24 września.

Drzewo zwaliło się na samochody, setki gospodarstw bez prądu
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie dotyczące usuwania skutków wichury odebrano 23 września o godz. 20.04. Strażacy udali się na ulicę Sylwestra w Rudniku, aby usunąć powalone na jezdnię drzewo. W ciągu kolejnych godzin strażacy interweniowali w podobnych przypadkach w Raciborzu (ulice Ogrodowa, Korczaka, Gliwicka, Babicka i Chopina), Rudach (ulice Rybnicka i Raciborska), Ponięcicach, Krowiarkach, Nowej Wiosce, Brzeźnicy, Nędzy, Jastrzębiu oraz Babicach.

We wszystkich powyższych zdarzeniach obyło się bez strat materialnych. Inaczej było na ul. Ogrodowej w Raciborzu, gdzie fragment uszkodzonego przez wiatr drzewa zwalił się na zaparkowane w pobliżu samochody osobowe (mazda, renault, seat). Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 6 tys. zł.

Ponadto strażacy zabezpieczyli jeszcze teren wokół kościoła przy ul. Mickiewicza w Raciborzu, gdzie w następstwie wichury spadło kilka dachówek. Strażacy zabezpieczyli również uszkodzony gzyms kamienicy przy ul. Londzina w Raciborzu.

Następstwem wichury było również uszkodzenie linii energetycznych. W powiecie raciborskim bez prądu pozostaje ponad 600 odbiorców - głównie w gminie Pietrowice Wielkie (563), a także w gminach Rudnik (94), Nędza (49) oraz mieście Racibórz (23).

Usuwanie skutków wichury nie wyczerpuje spisu weekendowych działań strażaków. Więcej informacji na temat pozostałych interwencji tutaj: Kierowca dacii wjechał w słup. Pięć osób w szpitalu.


Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl)