Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Miejski stadion z nowym dyrektorem

23.09.2018 07:00 | 2 komentarze | mak

Michał Kondrot wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ośrodek sportu to nowość w Rydułtowach. Burmistrz Kornelia Newy ma nadzieję, że nowemu szefowi instytucji uda się zdobyć pieniądze na remont stadionu.

Miejski stadion z nowym dyrektorem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2015 roku Rydułtowy stały się właścicielem terenu przy ul. Bema, na którym znajdują się obiekty Klubu Sportowego „Naprzód”. Przejęcie terenu było zwieńczeniem kilkuletniego okresu starań i negocjacji. Od tamtej pory miasto - jako właściciel - może remontować obiekty stadionu. W pierwszej kolejności miasto wzięło się za kompleksową modernizację budynku Naprzodu Rydułtowy. Remont jest na ukończeniu.

Jednocześnie władze Rydułtów postanowiły powołać nową miejską instytucję - Rydułtowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Miasto przejęło tak duży obiekt, jakim jest stadion. Miejsce musi być odpowiednio zarządzane. Stąd inicjatywa, by powołać ROSiR – tłumaczy burmistrz Kornelia Newy.

Dyrektorem ROSiR-u został Michał Kondrot. Wygrał ogłoszony przez miasto konkurs (startowały dwie osoby). Michał Kondrot jest mieszkańcem Rydułtów, ma 38 lat, wyższe wykształcenie, jest pasjonatem sportu. Do tej pory pracował w rydułtowskim urzędzie miasta - przez 11 lat zajmował się zadaniami związanymi właśnie ze sportem. Teraz będzie odpowiadał m.in. za zarządzanie mieniem ROSiR-u, realizację zadań z zakresu sportu, rekreacji i turystyki, a także za współdziałanie z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi czy stowarzyszeniami działającymi na rzecz sportu i rekreacji. - Nowy dyrektor będzie miał też możliwość pozyskiwania dalszych środków na remont stadionu. Na razie kompleksowo modernizujemy budynek sportowy, ale mamy świadomość, że stadion nie jest w najlepszym stanie. Mam nadzieję, że za kilka lat stadion będzie już całkiem dobrze wyglądał – mówi burmistrz Kornelia Newy.

ROSiR ma otrzymać swoją nazwę. Pomysł jest taki, by był to: Stadion Miejski „Naprzód” w Rydułtowach. - Chcemy nawiązać do wieloletniej tradycji naszego klubu - podkreśla pani burmistrz. Logo stadionu ma zawierać trzy kolory: żółty, niebieski i czarny (żółty i czarny to kolory KS „Naprzód”, a żółty i niebieski to kolory miasta Rydułtowy).

(mak)