Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Pierwsza taka zjednoczona opozycja. Polowy z drużyną na Zamku Piastowskim

21.09.2018 22:45 | 32 komentarze | ma.w

To nasza szansa i pierwszy sukces. Udało nam się stworzyć mocny i kompetentny zespół - mówił o połączeniu sił NaM, PiS i środowiska Anny Ronin kandydat na prezydenta Raciborza Dariusz Polowy. W piątkowy wieczór na jego konwencję przyszło ponad 200 osób.

Pierwsza taka zjednoczona opozycja. Polowy z drużyną na Zamku Piastowskim
Dariusz Polowy i Anna Ronin w trakcie konwencji na Zamku Piastowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do Raciborza przyjechali prawicowi parlamentarzyści: Izabela Kloc, Bolesław Piecha, Adam Gawęda, Wojciech Piecha i Czesław Sobierajski. W ich imieniu przemawiał europoseł B. Piecha. Przypomniał jak PiS z kandydatem Tomaszem Kusym przegrał wybory o 300 głosów dwanaście lat temu. Odniósł się do szansy jaka stoi przed Polowym i jego komitetem. - Musimy ją wykorzystać. Raciborzanie są racjonalni, wybiorą nas jeśli wykażemy się pełną mobilizacją. Czeka nas trudna walka - powiedział. Piecha życzył miastu żeby było wielkie, a nawet większe od jego miasta - Rybnika.

Mówi Bolesław Piecha.mp3

Dariusza Polowego wywołał prowadzący konwencję (podobnie jak tę sprzed wakacji) Tomasz Ciba. Wcześniej puszczono filmik, na którym Polowy w stroju budowlańca kruszy beton młotem pneumatycznym. - Tak jak państwo widzieli, tak będzie - zapewnił kandydat i odwołał się do poprzedniego wystąpienia na Zamku. - W czerwcu przedstawiłem diagnozy i recepty co trzeba zmienić w Raciborzu. Oparłem je o rozmowy o problemach mieszkańców, których władze samorządowe nie rozwiązały i nie rozwiążą. Często władza była przyczyną tych smutnych problemów. Dlatego stawiam na współpracę rządu z administracją samorządową oraz uwolnienie inicjatywy mieszkańców i organizacji. Władze miasta muszą potrafić się schylić po środki bez obrażania się na partię rządzącą - mówił D. Polowy. Podał przy tym przykłady 6 mln dotacji dla PWSZ przekazanych w tym tygodniu w obecności Michała Wosia z ministerstwa sprawiedliwości i 55 mln zł "500+", które trafiły do 2500 raciborskich rodzin.

Dariusz Polowy o wykorzystywaniu szans.mp3

Kandydat zapowiedział kolejną konwencję - tym razem programową, ale w piątek mówił m.in. o żeglownej Odrze, jako projekcie będącym szansą dla Raciborza. - Czesi prą w tym kierunku, my też musimy o to zabiegać - podkreślił i wskazał to jako przykład wspólnych działań rządu i samorządu.

O kandydatach z list swego komitetu oraz Prawa i Sprawiedliwości mówił, że są dobrymi ludźmi, którzy mają ratować sytuację. Apelował o udział w wyborach: kto nie pójdzie ten wesprze obecne władze Raciborza, niska frekwencja będzie im sprzyjać.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza