Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Oczyszczacze powietrza zawitały do chwałowickich szkół i przedszkoli

20.09.2018 10:25 | 0 komentarzy | kama

W ramach budżetu obywatelskiego chwałowickim placówkom oświatowym udało się pozyskać środki na zakup oczyszczaczy powietrza. Pomysłodawczynią projektu była Joanna Cichecka - dyrektor Przedszkola nr 13.

Oczyszczacze powietrza zawitały do chwałowickich szkół i przedszkoli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnich latach zmagamy się z problemem smogu w naszych mieście, dlatego też troska o dobrą jakość powietrza jest niezwykle ważna zwłaszcza dla zdrowia tych najmłodszych. Celem każdego dorosłego człowieka powinno być dbanie o czystość powietrza w najbliższym otoczeniu oraz podejmowanie działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się smogu. Ochrona dzieci przed zjawiskiem zanieczyszczenia środowiska jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym. Oczyszczacze powietrza umieszczone w salach zajęć, w których najdłużej przebywają dzieci, aktywnie oczyszczają powietrze, eliminując z otoczenia wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i inne niepożądane składniki zawieszone w mieszaninie gazów, którą regularnie - kilkanaście razy na minutę - wdychamy do płuc przez całe życie - podkreslali pomysłodawcy projektu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż dzięki posiadaniu oczyszczaczy w salach przedszkolnych, w tak prosty i przyjemny sposób mogliśmy choć częściowo przyczynić się po poprawy zdrowia naszych wychowanków - dodają nauczyciele Przedszkola nr 13.

Prócz Przedszkola nr 13, które obecnie posiada 5 oczyszczaczy, z projektu skorzystały również pozostałe placówki oświatowe w Chwałowicach, takie jak:

- Przedszkole nr 14 – 4 oczyszczacze,

- Szkoła Podstawowa nr 13 – 14 oczyszczaczy,

- Szkoła Podstawowa nr 35 – 17 oczyszczaczy.

Beata Trybuś