Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Kultura

Raciborzanie i wodzisławianie w konkursie fotograficznym Obiektywnie śląskie! Głosujmy na nich do 18 października!

11.10.2018 00:18 | 0 komentarzy | red
Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 00:17

15 września, o północy zakończyło się przyjmowanie prac na IX edycję konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Są przedstawiciele naszych powiatów! Do 18 października trwa głosowanie na nagrodę publiczności. A 19 października wielki finał w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Głosujmy na naszych przestawicieli i ich prace fotograficzne.

Raciborzanie i wodzisławianie w konkursie fotograficznym Obiektywnie śląskie! Głosujmy na nich do 18 października!
Na zdjęciu cukrownia raciborska podczas likwidacji. Fot. Marek Kuder
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, nadesłano aż 302 prace konkursowe, w tym 246 fotoreportaży, 29 fotokastów i 27 filmów.

Przypomnijmy, że hasłem przewodnim tegorocznej edycji był: ŚLĄSK: CODZIENNY/NIECODZIENNY. Od 2 lipca do 15 września można było przesyłać swoje fotoreportaże (składające się z od 3 do 7 zdjęć), krótkie filmy (max.2 min) i fotokasty (również 2 min.).

Obecnie wszystkie prace trafiły w ręce selekcjonerów konkursu, którzy dokonują pierwszego etapu wyboru. Następnie jury w składzie: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan wyłoni laureatów konkursu. Nowością tej edycji jest możliwość dodatkowego wyboru przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018! Ogłoszenie wyników nastąpi podczas wielkiego finału, 19 października w katowickim NOSPR-ze.

Niemniej jednak internauci mogą cały czas głosować na swoje ulubione prace i w ten sposób zadecydować, komu przypadnie nagroda publiczności. Głosowanie publiczności trwa do 18.10. br. Wystarczy wejść na stronę: https://obiektywnieslaskie.pl/

- Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, za wzięcie udziału w konkursie i podzielenie się z nami swoją wizją codziennego i niecodziennego Śląska. Otrzymaliśmy wiele fantastycznych prezentacji, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, ze Śląsk to prawdziwa kopalnia pomysłów, a  tych fotograficznych i filmowych szczególnie – powiedziała Anna Kokolus koordynatorka projektu.

W konkursie mamy też przedstawicieli naszych powiatów - raciborzanie i wodzisławianie również wzięli udział w konkursie. Są też fotografowie spoza regionu, którzy na zdjęciach uwiecznili  bliskie nam miejsca. Głosujmy na ich prace. Mają szansę na nagrodę publiczności! Wystarczy kliknąć linki poniżej i oddać głos. 

Marek Kuder

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/ostatnie-tchnienie-raciborskiej-cukrowni/

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/swiatlo-tu-jeszcze-zaglada/

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/niecodzienne-zycie-dzieci-slaska/

Grzegorz Nowak

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/palac-w-rzuchowie-kolo-raciborza/

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/intro-festival-czyli-festiwal-muzyki-elektronicznej-i-swiatla-na-zamku-piastowskim-w-raciborzu/

Aleksandra Buban

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/raciborz-ciagle-spi/

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/przyroda-powiatu-raciborskiego/

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/zamek-piastowski-w-raciborzu-okiem-raciborzanki/

Adam Hiltawsky

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/prom/

Piotr Tomala

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/nieboczowy/

Damian Cyfka

https://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/poranek-na-szarlocie/