Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Labirynt to największy bubel w parku rozrywki?

15.09.2018 07:00 | 8 komentarzy | mak

Drzwi się nie domykają, zawiasy szwankują, po deszczu błoto i kałuże – mieszkańcy krytykują labirynt w Rodzinnym Parku Rozrywki w Wodzisławiu.

Labirynt to największy bubel w parku rozrywki?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chcieli się pochwalić, a zebrali cięgi. - Czy wiecie, że mamy na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki takie miejsce, gdzie łatwo wejść ale – pozornie – ciężko się z niego wydostać? Chodzi nam oczywiście o labirynt, jedną z atrakcji parku. Mieliście już okazję zgubić się w nim? - wpis o takiej treści pojawił się na facebookowym profilu Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim. Do tego kilka ładnych fotografii labiryntu. Cała ta treść podziałała na internautów jak płachta na byka. Posypały się komentarze krytykujące atrakcję, a dokładniej stan, w jakim się ona znajduje. - Największy bubel parku - ocenił Szymon. - A to działa? Czy dalej zawiasy porozwalane i drzwi się nie zamykają? - dopytywała Ania. - Labirynt sprawia wrażenie niedokończonego. Po deszczu zalega w nim błoto, bo brakuje w nim utwardzonego podłoża. Schody wewnątrz też wyglądają na fuszerkę. Pomysł z labiryntem dobry, wykonanie znacznie gorsze... - komentowała kolejna osoba. - Byliśmy wczoraj. Dzieci korzystały z labiryntu... Niestety wyżej wymienione uwagi są trafne: drzwi zwichrowane, plac zarośnięty. Mimo że park cieszy się dużym zainteresowaniem to przyznam, że wymaga już remontu - włączył się w dyskusję Rafał.

Miasto tłumaczy, że labirynt jest na bieżąco naprawiany.- Jak przekazują nam pracownicy Rodzinnego Parku Rozrywki, labirynt rzeczywiście jest najtrudniejszym do utrzymania elementem parku. Na bieżąco jest naprawiany, konserwowany, ale jego awaryjność w porównaniu z innymi atrakcjami jest wysoka. Park jest bardzo złożonym obiektem. Ma też atrakcje, które są unikatowe, często niespotykane nigdzie indziej. Tak jak właśnie labirynt. Jedne sprawdzają się bardzo dobrze, inne niestety nieco gorzej. Pracownicy parku będą nadal dokładali starań, by labirynt był jak najbardziej funkcjonalny - podkreśla Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy urzędu miasta w Wodzisławiu Śl.

(mak)