Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Kultura

Bajkowa kraina tuż za naszą południową granicą

12.09.2018 13:41 | 0 komentarzy | żet

Czesi wpadli na ciekawy pomysł promowania lokalnych produktów turystycznych po polskiej stronie granicy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bajkowa Odra to projekt skierowany do rodzin z dziećmi oraz grup dziecięcych. Młodzi podróżnicy zwiedzając Ziemię Krawarską mogą przekonać się o urokach tej krainy oraz dowiedzieć się czegoś więcej o jej mieszkańcach, wśród których największą uwagę zwracają... skrzaty i księżniczka Tereska. Na górze, która niegdyś była wulkanem, można natrafić na skrzata Płomyczka, w młynie wiatrowym zamieszkuje skrzat Pędziwiatr, natomiast w stacji ratunkowej dla zwierząt można zaprzyjaźnić się ze skrzatem Sówką.

Czesi zdecydowali się promować Bajkową Odrę po polskiej stronie granicy. Specjalne zajęcia dla dzieci zostały zorganizowane w Gminny Centrum Kultury w Nędzy oraz Raciborskim Centrum Kultury (w dołączonej do artykułu galerii publikujemy zdjęcia). Młodzi mieszkańcy Raciborszczyzny obejrzeli film o bajkowych skrzatach, ułożyli puzzle z księżniczką Tereską, otrzymali też pamiątkowe pacynki i dzienniczki podróży, które przydadzą im się podczas wypraw do Bajkowej Krainy. Przedsięwzięcie finansowe jest ze środków Euroregionu Silesia.

Kolejne warsztaty odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (13.09.2018 r., godz. 8.30) oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach (13.09.2018 r., godz. 12.00).