Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Patrol

Na ratunek kundelkowi. Wspólna akcja policji oraz miłośników zwierząt

12.09.2018 13:04 | 0 komentarzy | żet

Już wstępne oględziny wykazały, że wychudzony pies posiada liczne zmiany na skórze oraz ropiejące rany...

Na ratunek kundelkowi. Wspólna akcja policji oraz miłośników zwierząt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wczoraj (11.09.2018 r. - red.) kuźniańscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Nędza może dochodzić do znęcania się nad psem. Stróże prawa niezwłocznie pojechali pod wskazany adres by potwierdzić zgłoszenie. Mundurowi na podwórku w kojcu ujawnili psa rasy mieszanej. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony ma widoczne zmiany na skórze oraz liczne rany ropne powstałe w wyniku długotrwałego procesu chorobowego - relacjonuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Wezwany na miejsce lekarz weterynarii potwierdził, że zwierzę jest zaniedbane i chore. Wójt Anna Iskała zdecydowała o odebraniu psa jego dotychczasowemu właścicielowi i przekazaniu zwierzęcia pod opiekę inspektorów raciborskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Nieodpowiedzialny opiekun psa to 51-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. - Kuźniańscy śledczy ustalają teraz okoliczności w jakich doszło do zaniedbania psa, sprawa jest rozwojowa. Teraz 51-letni właściciel zaniedbanego psa może usłyszeć zarzut znęcania się nad zwierzęciem, grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje kom. M. Szymański.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet