Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Kredyt samochodowy – wady i zalety

12.09.2018 10:30 | 0 komentarzy | MK

Zakup samochodu możesz sfinansować na wiele różnych sposobów. Najwygodniej oczywiście dysponować własnymi oszczędnościami, które pozwolą ci wybrać interesujący cię model i rocznik, jednak nie każdy ma to szczęście, by odłożyć wystarczającą sumę do zakupu auta. Nie oznacza to jednak, że nie posiadając oszczędności, nie możesz wymienić pojazdu na nowy. Z pomocą przychodzą liczne formy finansowania, a kredyt samochodowy wydaje się być jedną z najciekawszych propozycji.

Kredyt samochodowy – wady i zalety
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kredyt samochodowy: jak to działa?

Banki doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów, zwłaszcza te związane z możliwością swobodnego przemieszczania się, podróżowania do pracy, dowożenia dzieci do szkoły itp. Właśnie dlatego, szczególną formą wsparcia finansowego były i są kredyty samochodowe. Dlaczego jest to wsparcie szczególne? Przede wszystkim dlatego, że kredyt samochodowy to finansowanie z przeznaczeniem na kontaktrony cel – w tym przypadku chodzi oczywiście o zakup auta. Zanim jednak zdecydujesz się wziąć kredyt na samochód, powinieneś poznać wszystkie prawa, jakimi rządzą się kredyty samochodowe, gdyż w wielu aspektach różnią się one od kredytów hipotecznych czy popularnych kredytów gotówkowych.

Na czym więc polegają te różnice? Po pierwsze: w odróżnieniu od kredytów gotówkowych, które możemy wziąć na dowolny cel, kredyt samochodowy jest wsparciem przeznaczonym na zakup konkretnego produktu: w tym przypadku samochodu. Nie możemy więc „za resztę” z kredytu kupić niczego innego, jeśli wartość auta byłaby niższa od wartości udzielonego kredytu.

Dlaczego warto wziąć kredyt samochodowy?

Kredyty samochodowe mają jedną ogromną zaletę — zwykle są one znacznie niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe, dlatego całkowity koszt takiego kredytu będzie niższy, niż w sytuacji, gdybyśmy zamierzali uzyskać kredyt gotówkowy i w ten sposób sfinansować zakup auta. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które cenią sobie niższy koszt i chcą kupować auta na korzystnych warunkach.

Niskie odsetki i koszty kredytu mają jednak swoją cenę. Decydując się na kredyt samochodowy, powinieneś mieć świadomość, że do momentu spłaty zobowiązania, bank pozostaje współwłaścicielem samochodu. Oznacza to, że do aż do zakończenia kredytowania, nie będziesz mógł podjąć decyzję np. o sprzedaży auta. Warto zdawać sobie z tego sprawę, jeśli planujemy zakup samochodu z myślą o jego późniejszej sprzedaży za atrakcyjną cenę. Zastanawiasz się gdzie wziąć kredyt na auto i który bank da Ci najkorzystniejsze warunki? Sprawdź w porównywarce kredytów samochodowych.

Materiał zewnętrzny