Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe. ZUS ma propozycję

12.09.2018 08:43 | 0 komentarzy | d

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz piąty organizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych. Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów finału czekają cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe.

Cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe. ZUS ma propozycję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Nauczyciele zgłaszający szkołę do projektu zostaną wyposażeni przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia angażujące młodzież, a także w opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach.

- Informacje zawarte w „Lekcjach z ZUS” nie są nazbyt szczegółowe, skupiają się raczej na logice systemu, a nie na liczbach i procentach. Liczymy na to, że realizacja tych czterech tematów pozwoli uczniom zaznajomić się z zasadami działania systemu ubezpieczeń społecznych, a kiedy już rozpoczną swoją aktywność zawodową staną się świadomymi ubezpieczonymi - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią czy przedmiotami zawodowymi. - Lekcje te mogą być także pewnym urozmaiceniem godzin wychowawczych czy też godzin do dyspozycji nauczyciela. Dodatkowo można je wykorzystać jako projekt edukacyjny, co niewątpliwie poszerzy ofertę edukacyjną szkół - dodaje Kopczyńska.

Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów finału czekają cenne nagrody i indeksy na uczelnie wyższe.

Piąta edycja projektu będzie realizowana już od września tego roku. Zainteresowani udziałem w „Lekcjach z ZUS” więcej informacji mogą uzyskać pod numerem tel. 502 001 216 lub za pośrednictwem poczty e-mail: justyna.marszalek-switlik@zus.pl. Więcej informacji www.zus.pl/edukacja.

Dodajmy, że w ubiegłorocznej olimpiadzie z terenu działalności rybnickiego oddziału ZUS wzięło udział ponad 1,5 tysiąca uczniów z 35 szkół, w tym m.in. z Rybnika, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Tychów, Mikołowa, Woli, Rydułtów.

Źródło: ZUS, opr. (d).