Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Patrol

Lądowanie śmigłowca LPR w Pstrążnej. Nastolatek ciężko się zatruł dopalaczami [FILM]

11.09.2018 17:56 | 27 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 12:59

TEKST AKTUALIZOWANY

We wtorek, 11 września pogotowie ratunkowe zostało wezwane na ulicę Stawową w Pstrążnej. Pilnej pomocy wymagał nastoletni chłopiec.

Lądowanie śmigłowca LPR w Pstrążnej. Nastolatek ciężko się zatruł dopalaczami [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o godzinie 9.33. – Na ulicę Stawową został skierowany zespół pogotowia ratunkowego z Rydułtów – mówi nam Sławomir Graboń, rzecznik wodzisławskiego szpitala. Na miejscu pilnej pomocy wymagał piętnastoletni chłopak, który zatruł się nieznanymi środkami odurzającymi. Z uwagi na ciężkie zatrucie zapadła decyzja o ściągnięciu do Pstrążnej zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic. – Stan nastolatka był stabilny. Prawdopodobnie zażył środki odurzające. Śmigłowiec przetransportował go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – mówi nam Justyna Sochacka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
(acz)


Aktualizacja 12 września godz. 12.58

Zatruty dopalaczami nastolatek został już przetransportowany do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej w Sosnowcu. – Stopień jego zatrucia był na tyle poważny, że wymagał pomocy w specjalistycznym ośrodku – tłumaczy Wojciech Gomułka z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie początkowo trafił nastolatek.

Jaki jest stan dziecka? – Taka osoba rzeczywiście u nas przebywa, jednak rodzina zabroniła przekazywać jakiekolwiek informacje na temat jego stanu mediom. Wobec tego nie mogę nic więcej powiedzieć – tłumaczy nam dr Tomasz Kłopotowski, ordynator oddziału Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej w Sosnowcu.

(acz)

Miejsce wydarzenia: