Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Pobiegli dla chorej Natalki

11.09.2018 15:35 | 0 komentarzy | MK

Mimo że nikt z załogi na co dzień nie trenuje biegów, 26 sierpnia przedstawiciele firmy KATOLIK GROUP stawili się na linii startu IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Wspólnie przebiegli dystans 2 km dla chorej na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe Natalki Kwiatkowskiej z Raciborza. Dodatkowo dzieci pracowników pokonały nieco mniejszy dystans, ale też w szczytnym celu.

Pobiegli dla chorej Natalki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma KATOLIK GROUP liczy około 50 pracowników. Swoją główną siedzibę ma w Kietrzu. Przedstawiciele firmy chętnie angażują się w akcje charytatywne lub sponsoring sportowy. Wspierają lokalny GLKS Włókniarz Kietrz, w tym sezonem objęli patronatem zmagania siatkarzy Nowiny.pl Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej JP Telebim RLPS.

Na kibicowaniu się nie kończy. W niedzielę, 26 sierpnia w Raciborzu odbyła się 4. edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz, czyli największego święta sportowego lokalnej społeczności. Bieg główny, na ponad 21 km poprzedził start charytatywny. Dochód z wpisowego przekazany został w całości na sprzęt i rehabilitację 10-letniej Natalii Kwiatkowskiej.

18-osobowa drużyna składająca się z przedstawicieli firmy KATOLIK GROUP wstawiła się punktowanie na linii startu. Wszyscy, choć nie biegają na co dzień pokonali wymagany dystans, nie przeszkodził im w tym nawet chłód i rzęsisty deszcz.

Firma była także partnerem biegu głównego. Kadra zarządzająca ufundowała nagrody dla najszybszych raciborzan.

- Tyle się działo! Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w największej biegowej imprezie w Raciborzu, według biegaczy i dziennikarzy sportowych - najlepiej zorganizowanej imprezie w kraju. Przy okazji  wesprzeć 10-letnią dziewczynkę. Do zobaczenia za rok! - podkreśla Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP.

Materiał zewnętrzny