Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Patrol

Mieszkał w Kuźni, kradł w Kietrzu

11.09.2018 12:12 | 0 komentarzy | żet

Złodziej nie zdążył wypakować skradzionego towaru z auta, gdy do drzwi jego domu zapukali policjanci...

Mieszkał w Kuźni, kradł w Kietrzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do kradzieży doszło 10 września w jednym z marketów w Kietrzu. - Ze sklepu zostały skradzione artykuły spożywcze i chemiczne wycenione na kwotę około jednego tysiąca złotych. Sprawcy mieli poruszać się samochodem na raciborskich numerach rejestracyjnych - relacjonuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Wkrótce okazało się, że właścicielem pojazdu jest mieszkaniec Kuźni Raciborskiej. Miejscowi policjanci udali się pod adres figurujący systemie. Na miejscu zastali podejrzanych o dokonanie kradzieży 21 oraz 22-latka.

- Stróże prawa podczas kontroli bagażnika pojazdu ujawnili skradzione artykuły ze sklepu, które zostały zabezpieczone. Obaj mężczyźni zostali przekazani policjantom z Głubczyc, gdyż to na ich terenie doszło do kradzieży. Tam śledczy przedstawili zarzuty kradzieży tylko 21-latkowi, który przyznał się do przestępstwa z dnia 10 września br. jak i jeszcze do czterech innych kradzieży - informuje M. Szymański.

Skradziony towar został odzyskany. 21-latek stanie przed sądem. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwo to pięć lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet