Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Kabaret Młodych Panów bawił w Roszkowie [ZDJĘCIA]

10.09.2018 13:09 | 0 komentarzy | mad

Opublikowaliśmy już fotorelację z korowodu dożynkowego w Roszkowie, teraz zachęcamy do przejrzenia zdjęć z popołudniowych atrakcji zaplanowanych w ramach tegorocznego święta plonów w gminie Krzyżanowice.

Kabaret Młodych Panów bawił w Roszkowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Występ przedszkolaków, mażoretek, wokalistek z Tworkowa - Justyny Bulendy i Sandry Czuraj oraz Kabaretu Młodych Panów – tak po zakończeniu korowodu dożynkowego bawiono się wczoraj (09.09) w Roszkowie.

Gminne święto plonów było okazją do uhonorowania zasłużonych rolników i osób pracujących na rzecz rolnictwa w gminie Krzyżanowice. Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali: Eryk Konieczny z Bolesławia, Gerard Stoszek z Bieńkowic, Jan Bugdol z Tworkowa, Anna Organiściak z Krzyżanowic, Hubert Oczadły z Nowej Wioski, Urszula Kaszny z Owsiszcz, Rajmund Bugla z Roszkowa, Piotr Grygarczyk z Rudyszwałdu, Anna Krmasek-Ryborz z Zabełkowa i Eugeniusz Jaworek z Chałupek. Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego, przyznaną uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, został odznaczony z kolei Zbigniew Ciapka z Chałupek.

Na uroczystościach gościli m.in. posłowie Gabriela Lenartowicz i Krzysztof Gadowski, senator Adam Gawęda, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, wicestarosta Marek Kurpis, starostowie czeskich gmin partnerskich oraz radni gminy i powiatu. Przybyła również delegacja z zaprzyjaźnionego Roszkowa (województwie wielkopolskie) z sołtysem Janiną Nicke na czele.

Dodajmy również, że dożynkowe święto w Roszkowie rozpoczęło się w sobotę. W programie artystycznym były wystąpiły dzieci ze świetlicy, najmłodsi mogli bawić się z klaunami z Crazy Clubu, a dorosłych bawił Mirek Jędrowski. Wieczorem mieszkańcy uczestniczyli w zabawie tanecznej z zespołem Melo-Rytm. Późnym wieczorem można było podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Źródło: UG Krzyżanowice, (opr. mad).


Sprawdź również: Mażoretki, orkiestra dęta i pomysłowe przebrania. Zobacz, jak świętują w Roszkowie [ZDJĘCIA] [FILM].

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Krzysztof  Gadowski

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.