Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Kabaret Młodych Panów bawił w Roszkowie [ZDJĘCIA]

10.09.2018 13:09 | 0 komentarzy | mad

Opublikowaliśmy już fotorelację z korowodu dożynkowego w Roszkowie, teraz zachęcamy do przejrzenia zdjęć z popołudniowych atrakcji zaplanowanych w ramach tegorocznego święta plonów w gminie Krzyżanowice.

Kabaret Młodych Panów bawił w Roszkowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Występ przedszkolaków, mażoretek, wokalistek z Tworkowa - Justyny Bulendy i Sandry Czuraj oraz Kabaretu Młodych Panów – tak po zakończeniu korowodu dożynkowego bawiono się wczoraj (09.09) w Roszkowie.

Gminne święto plonów było okazją do uhonorowania zasłużonych rolników i osób pracujących na rzecz rolnictwa w gminie Krzyżanowice. Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymali: Eryk Konieczny z Bolesławia, Gerard Stoszek z Bieńkowic, Jan Bugdol z Tworkowa, Anna Organiściak z Krzyżanowic, Hubert Oczadły z Nowej Wioski, Urszula Kaszny z Owsiszcz, Rajmund Bugla z Roszkowa, Piotr Grygarczyk z Rudyszwałdu, Anna Krmasek-Ryborz z Zabełkowa i Eugeniusz Jaworek z Chałupek. Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego, przyznaną uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, został odznaczony z kolei Zbigniew Ciapka z Chałupek.

Na uroczystościach gościli m.in. posłowie Gabriela Lenartowicz i Krzysztof Gadowski, senator Adam Gawęda, radny Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, wicestarosta Marek Kurpis, starostowie czeskich gmin partnerskich oraz radni gminy i powiatu. Przybyła również delegacja z zaprzyjaźnionego Roszkowa (województwie wielkopolskie) z sołtysem Janiną Nicke na czele.

Dodajmy również, że dożynkowe święto w Roszkowie rozpoczęło się w sobotę. W programie artystycznym były wystąpiły dzieci ze świetlicy, najmłodsi mogli bawić się z klaunami z Crazy Clubu, a dorosłych bawił Mirek Jędrowski. Wieczorem mieszkańcy uczestniczyli w zabawie tanecznej z zespołem Melo-Rytm. Późnym wieczorem można było podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Źródło: UG Krzyżanowice, (opr. mad).


Sprawdź również: Mażoretki, orkiestra dęta i pomysłowe przebrania. Zobacz, jak świętują w Roszkowie [ZDJĘCIA] [FILM].

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Krzysztof  Gadowski

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.