Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Patrol

Areszt dla pijanego kierowcy autobusu z Rudy Kozielskiej

10.09.2018 08:52 | 0 komentarzy | acz

W sobotę Sąd Rejonowy na podstawie zebranych materiałów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Raciborzu wobec 61–latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Areszt dla pijanego kierowcy autobusu z Rudy Kozielskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło 6 września br. Wówczas po godzinie 15.00 dyżurny komendy policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą osobę wynikał, że w kierunku Kuźni Raciborskiej jedzie autobus, którego kierujący może być pijany. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał wskazany bus do kontroli w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Mundurowi od razu wyczuli od 61-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto stróże prawa, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Obowiązują one do 2020 i 2022 roku. W autobusie podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Przewożone dzieci to uczniowie szkoły podstawowej, które wracały do domu po skończonych zajęciach w szkole. 61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Materiały postępowania trafiły do raciborskiej prokuratury, która złożyła wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W sobotnie przedpołudnie sąd przychylił się do złożonego wniosku, tak więc najbliższe trzy miesiące 61-letni podejrzany spędzi w izolacji. Grozi mu nawet do 5 lat pobytu w więzieniu.