Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Sprzedawcy firanek oszukali knurowiankę

10.09.2018 07:30 | 0 komentarzy | acz

Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji sąsiada, 80-letnia mieszkanka Knurowa nie została okradziona w swoim mieszkaniu. Uwagę sąsiada zwróciła para domokrążców, która chodziła w bloku przy ul. Kołłątaja i oferowała do sprzedaży m.in. firanki.

 Sprzedawcy firanek oszukali knurowiankę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawcy zostali zatrzymani w bloku mieszkalnym przy ul. Kołłątaja w Knurowie. Podejrzani, krążąc od drzwi do drzwi, wyszukiwali samotnie mieszkające osoby. Oferowali im firany i koce w okazyjnych cenach. W czwartek, 6 września około godziny 10.00, parę zauważył jeden z mieszkańców bloku. Mężczyzna słyszał o metodach stosowanych przez oszustów i nabrał podejrzeń co do domokrążców Kiedy zobaczył, że weszli oni do mieszkania jego 80-letniej sąsiadki, postanowił działać. Zadzwonił pod numer alarmowy 112. Powiadomił też swojego znajomego mieszkającego w sąsiedztwie, który jest policjantem i razem weszli do mieszkania starszej kobiety. Tam zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku.

Okazało się, że do mieszkania najpierw weszła kobieta i oferowała do sprzedaży swój towar. Po chwili, niepostrzeżenie, do mieszkania wszedł jej towarzysz. Kiedy starsza kobieta rozmawiała z nieznajomą, mężczyzna myszkował po pokojach. W pewnym momencie lokatorka zorientowała się, że ktoś jeszcze jest w jej mieszkaniu. Wówczas złodziejska para chciała uciec. Na drodze stanęli im wspomniani wyżej sąsiedzi. Oszuści zostali przekazali funkcjonariuszom z knurowskiego komisariatu. Okazało się, że zatrzymana para to mieszkańcy Bytomia: 39-letnia kobieta i jej 37-letni partner.

Policja podejrzewa, że ofiarą oszustów mogły paść inne osoby. Wszystkich, którzy w podobny sposób zostali oszukani, a nie zgłosili jeszcze tego faktu śledczym, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Knurowie, tel.: 32 337 25 00.