Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Tłumy odwiedziły XI Międzynarodowy Raciborski Piknik Modelarski [ZDJĘCIA]

09.09.2018 16:54 | 0 komentarzy | tom

W niedzielę za wałem wzdłuż ulicy Stefana Drzewieckiego odbył się już XI Międzynarodowy Raciborski Piknik Modelarski. Impreza zorganizowana przez stowarzyszenie "Skrzydlaty Racibórz" zgromadziła w tym roku ogromną liczbę modelarzy oraz i widzów. Na miejscu można było zobaczyć wspaniałe modele szybowców, samolotów akrobacyjnych, helikopterów, dronów oraz pięknych replik, a także spadochroniarzy oraz prawdziwe samoloty. Zapraszamy do zobaczenia obszernej fotorelacji z całego dnia piniku.

Tłumy odwiedziły XI Międzynarodowy Raciborski Piknik Modelarski [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zainteresowanie wydarzeniem rosło od kilku ostatnich dni, ponieważ organizatorzy podczas przygotowań spędzali dużo czasu na miejscu pikniku. Przy Oborze zapaleni hobbyści zaczęli się zjeżdżać już przed godziną 10. Każdy przyjechał aby miło spędzić czas, porozmawiać ze znajomymi oraz pokazać swoje umiejętności sterowania modelami. Ok godziny 14 na niebie ukazał się samolot, z którego wyskoczyli skoczkowie spadochronowi. Natomiast o godzinie 15 rozpoczęła się wielka bitwa powietrzna, którą rozpoczął ogromny model trójpłatowca oraz bombowiec. Następnie kilkunastu pilotów zmierzyło się w powietrzu swoimi modelami wykonanymi z pianki. Klimat bitwie nadała głośna pirotechnika oraz ścieżka dźwiękowa rodem z wojennego filmu. Na zakończenie miejsce pikniku odwiedził samolot ultralekki, który na chwilę wylądował na tymczasowym pasie.

Poza zdjęciami udostępniamy film timelapse, który w przyspieszonym tempie w czasie dwóch i pół minuty pokazuje całą imprezę.