Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Kultura

Patriotycznie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

08.09.2018 20:45 | 0 komentarzy | mad

Koncert pt. "Historyczne i Kulturalne Dziedzictwo - 100 rocznica odzyskania niepodległości" w wykonaniu zespołu Finesis Trio zachęcił raciborzan do wybrania się do Raciborskiego Centrum Kultury. Tym samym zainaugurowano XXXI Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai. Wydarzenie połączono z Narodowym Czytaniem.

Patriotycznie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Finesis Trio to barwny zespół wokalno-instrumentalny, stworzony w 2008 roku przez trzy absolwentki europejskich uczelni muzycznych, trzy różne osobowości, które połączyła wspólna pasja – muzyka. Katarzyna Puch - sopran, Małgorzata Włodarczyk - gitara, lutnia oraz Paulina Tkaczyk - flet traverso i akompaniament. W trakcie koncertu odczytywane były fragmenty z "Antologii niepodległości" przez reżyserkę teatru Tetraedr Grażynę Tabor, aktorów Agnieszkę Rajda i Łukasza Czogalika oraz rzecznika prasowego UM w Raciborzu Leszka Iwulskiego.


Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai w Raciborzu to festiwal, który rozpoczął się w 1986 roku i z roczną przerwą 20 lat temu, kiedy to Racibórz ucierpiał wskutek powodzi, odbywa się co roku. Koncerty odbywają się najczęściej w kościołach raciborskich, szczególnie w kościele farnym, pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny oraz Kościele św. Jana Chrzciciela. Wszystkie koncerty są bezpłatne.