Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Weekend z arcybiskupem i gwiazdami rocka

08.09.2018 07:00 | 1 komentarz | mak

Gmina Lubomia zaprasza na dożynki. Święto plonów odbędzie się w niedzielę (9 września) w Lubomi. Rozpocznie je msza święta o godz. 10.00 w lubomskim kościele pw. Marii Magdaleny.

Weekend z arcybiskupem i gwiazdami rocka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dożynkowy korowód wyruszy o godz. 13.00 ze skrzyżowania ul. Asnyka z ul. Bordynowską (koło bloków na Grabówce). Trasę przejazdu korowodu wyznaczono ulicami Asnyka, Korfantego, Nepomucena i Parkową. Metą będzie boisko treningowe LKS-u Lubomia, gdzie odbędzie się część oficjalna wydarzenia, a później dożynkowa zabawa. O godz. 15.00 na scenie pojawią się zespoły taneczne Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Lubomi. O godz. 16.30 wystąpi grupa Duo Fenix czyli Dwa Fyniki. Następnie po raz kolejny zaprezentują się lokalni artyści. O 19.00 sceną zawładnie Eratox - zespół reprezentujący nurt disco dance. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka - grupa Perfect. Zespół ma wystąpić o godz. 20.30.

Również sobota (8 września) będzie dniem świętowania. Tyle że w sąsiednich Nieboczowach. Tego dnia przyjedzie arcybiskup Wiktor Skworc i poświęci nowy kościół oraz inne budynki i domostwa, które powstały w nowej wsi. Odbędzie się też msza święta w nowym kościele.

(mak)