Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

W Rybniku przebijają się przez nasyp kolejowy [ZDJĘCIA]

07.09.2018 07:35 | 0 komentarzy | acz

Ruszyły długooczekiwane prace przy budowie tunelu pod nasypem kolejowym w rejonie stacji Rybnik-Paruszowiec. Tunel dedykowany pieszymi i rowerzystom połączy dzielnice Paruszowiec-Piaski i Rybnik-Północ.

W Rybniku przebijają się przez nasyp kolejowy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym miejscu powstanie centrum przesiadkowe Paruszowiec. Do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą skorzystać z dojazdów pociągiem do pracy czy szkoły, zostaną zbudowane zadaszone stanowiska postojowe dla rowerów oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych w ramach parkingu Park&Ride. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Pojawi się też zieleń z obiektami malej architektury.

- Dzięki wygodnemu i bezpiecznemu przejściu pod ruchliwą linią kolejową zarówno spacerowicze, jak i rowerzyści, niekorzystający z przejazdów kolejowych, wreszcie szybko i sprawnie przemieszczą się pomiędzy ul. Mikołowską a Żużlową – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Tym samym mieszańcy będą mogli korzystać z atrakcyjnej wspólnej przestrzeni turystyczno-wypoczynkowej obu dzielnic – z jednej strony ścieżki rowerowe i tereny leśne dzielnicy Północ, z drugiej – oferta rekreacyjna Paruszowca-Piasków, tworzona przez tężnię solankową i Błonia z torem rolkarskim – dodaje prezydent.

Prace przy budowie tunelu wykonuje wybrane w przetargu konsorcjum będzińskich firm AZI-BUD sp. z o.o i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX sp. z o.o., za kwotę przeszło 5,8 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec marca 2019 r.

Warto dodać, że blisko 2,5 mln zł na realizację tego zadania pochodzi z dofinansowania unijnego, pozyskanego w ramach realizacji Planu Zrównoważonej Mobilności.

Miejsce wydarzenia: