Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Radny Wita wkurzył prezesa firmy Kabel System

06.09.2018 19:00 | 3 komentarze | juk, art

Alojzy Wita, połomski radny, prócz działalności samorządowej zajmuje się również pozyskiwaniem sponsorów i darczyńców dla KS Płomień Połomia. Po wizycie radnego w firmie Kabel System, dużej firmie, która od kilku lat działa na terenie Mszany, do Rady Gminy w Mszanie wpłynęła na niego skarga. Prezes firmy uważa, że Wita zachowywał się w sposób wulgarny w stosunku do jego pracowników. Sam zainteresowany kategorycznie zaprzecza oskarżeniom i zapowiada zawiadomienie prokuratury.

Radny Wita wkurzył prezesa firmy Kabel System
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niegodne i wulgarne zachowanie

Prezes firmy Kabel System zbulwersowany jest zachowaniem Alojzego Wity. Jego zdaniem postępowanie radnego dalece odbiega od poprawnego i jest niegodne osoby reprezentującej interesy mieszkańców. Na początku lipca złożył na radnego skargę. „Będąc na terenie mojego zakładu pracy, powołując się na wpływy rady gminy, domagał się pieniędzy, które kilkakrotnie od nas (wcześniej – przyp. red.) otrzymał. Wulgarne zachowanie wobec moich pracowników, którzy nie są kompetentni do dysponowania środkami finansowymi oraz urzędników gminy Mszana pozostawia wiele do życzenia” – napisał w skardze prezes Kabel System.

Radny z zarzutami się nie zgadza

Mszańska rada skargę na radę rozpatrywała dopiero po wakacyjnej przerwie, na sesji 27 sierpnia. Z powodu obowiązków służbowych prezes Kabel System nie pojawił się na obradach. Do skargi odniósł się za to, wygłaszając emocjonalne oświadczenie, Alojzy Wita. – Donosiło się już na mnie nie raz. Nie będę tego dłużej tolerować. Wystąpię do prokuratury z art. 234 Kodeksu Karnego o tzw. przestępstwa stylizowane i zmyślone. Jeżeli ja oraz klub sportowy nie zostaniemy przeproszeni, to prokuratura zajmie się sprawą. Nie dam się obrażać – stwierdził Wita. Opisał także, jak jego zdaniem wyglądała sytuacja, w której miał zachowywać się wulgarnie i niegodnie. – Prezes Kabel System poprosił mnie, bym wysłał mu esemesem numer konta klubu w celu przelania na niego pieniędzy. Mam blisko, więc zamiast wysyłać wiadomość na telefon podjechałem tam i poprosiłem panie z biura, żeby wydrukowały ze strony internetowej klubu numer konta i przekazały prezesowi. Wszytko, trwało zaledwie kilka minut. Grzecznie podziękowałem i odszedłem. Nie zachowywałem się w żaden sposób wulgarnie wobec pracowników – relacjonował Wita.

W trakcie sesji odczytano również oświadczenie KS Płomień Połomia. „Klub ocenia działania pana Alojzego jako pozytywne i potrzebne. Dzięki jego aktywnemu udziałowi udało się zawrzeć liczne umowy sponsorskie. Firma Kabel System w 2016 r. dzięki aprobacie pana Alojzego dokonała przelewu na konto klubu na cele statutowe”– napisali przedstawiciele KS Płomień Połomia. Dodali, że w zeszłym oraz w tym roku, Wita prowadził rozmowy z mszańską firmą, jednak jak twierdzą, dotąd nie dały one zamierzonego efektu.