środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Będą protestować przeciwko wiązaniu psów na łańcuchach

06.09.2018 15:21 | 0 komentarzy | mad

Akcja odbędzie w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. W naszym regionie w Czerwionce-Leszczynach i Wodzisławiu Śląskim.

Będą protestować przeciwko wiązaniu psów na łańcuchach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Psy o swoje prawa się nie upomną, występujemy w ich imieniu - czas przypomnieć wszystkim, że pies, istota czująca, nie może przebywać na łańcuchu krótszym niż 3 metry i przez dłużej niż 12 godzin na dobę. Właściciel ma obowiązek zapewnić psu schronienie przed mrozem i upałem, a także zadbać o wodę do picia i regularnie karmić – mówi Magdalena Olesińska, krajowy koordynator akcji „Zerwijmy łańcuchy” organizowanej przez portal Psy.pl. W centrach polskich miast mają zostać ustawione budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się przywiązać, by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa.

- Walczmy o to, by chociaż przestrzegano obowiązującego dzisiaj prawa. Aby karano za przypadki szczególnego okrucieństwa. Jesteśmy zdania, że w przyszłości łańcuchy powinny w ogóle zniknąć i zostać zastąpione kojcami, a przynajmniej miękkimi obrożami i długimi linkami. Wiemy, że dziś uwolnienie wszystkich psów z łańcuchów mogłoby być niebezpieczne – dodaje Olesińska.

W tym roku akcja "Zerwijmy łańcuchy" odbędzie się 6 października (w sobotę) pod hasłem "Uwolnij przyjaciela!". Do 20 września można natomiast zgłaszać się na koordynatora akcji i zorganizować przedsięwzięcie w mieście, gdzie jeszcze nie jest takowa zaplanowana. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.zerwijmylancuchy.pl. - Zależy nam, by akcja odbyła się w jak największej ilości miast, miasteczek i wsi – zauważają organizatorzy.