Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

04.09.2018 07:00 | 9 komentarzy | art, mak, juk

Do 27 sierpnia komitety wyborcze musiały zgłosić komisarzom wyborczym, że planują wystawić kandydatów na radnych<kandydaci na radnych>. Kolejna ważna data to 17 września. Do końca tego dnia można rejestrować kandydatów na radnych. Najciekawszym z punktu widzenia kampanii wyborczej będzie dzień 26 września. Do końca tego dnia można bowiem rejestrować kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. To wtedy stanie się jasne, kto będzie się ubiegał o fotele włodarzy naszych miast i gmin. Ktoś kto objawi się jako kandydat na niecały miesiąc przed wyborami, a jest osobą mniej znaną, szans wielkich w wyborczym starciu mieć jednak nie będzie. Dlatego już teraz sprawdzamy, gdzie dojdzie do najciekawszych pojedynków.

Nowi chcą iść po władzę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RYDUŁTOWY

W Rydułtowach rozegra się jeden z ciekawszych pojedynków wyborczy. Wszystko przez to, że urzędująca od trzech kadencji burmistrz Kornelia Newy zapowiedziała, że nie będzie ubiegać się o reelekcję. Start w wyborach zapowiedział obecny wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski, który wystartuje z ramienia Wspólnoty Samorządowej. Decyzję o kandydowaniu podjął też Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia „Moje Miasto”, a także były radny. W wyborcze szranki stanie też przedsiębiorca Stefan Sładek, który od lat jest miejskim radnym. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie Danuta Maćkowska, wicestarosta powiatu wodzisławskiego. Doszły do nas informacje, że rozważa ubieganie się o funkcję burmistrza. Nam jednak przekazała, że kwestia startu na urząd burmistrz jest jeszcze otwarta, natomiast na ten moment zgłosiła swój akces w wyborach do rady powiatu. – Myślę, że do tej pory jako wicestaroście udało się wiele zrobić w obszarach, za które jestem odpowiedzialna, ale przed nami jeszcze kolejne wyzwania. Wierzę, że będę mogła je realizować w kolejnej kadencji – mówi.

Doszły do nas informacje, że w Rydułtowach swojego kandydata zamierza wystawić PiS. Możliwości są dwie – albo będzie to wspomniana Danuta Maćkowska albo też inny kandydat, osoba z Radoszów, na razie dość anonimowy. Z tym drugim nie udało nam się skontaktować. Swojego kandydata może wystawić również SLD. Szczegółów na razie jednak nie udało nam się ustalić.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski